Strona główna / Bez kategorii / Każdy posiłek dostarczany do domu? Nic prostszego!

Każdy posiłek dostarczany do domu? Nic prostszego!

Jeszcze parę lat temu,codzienne posiłki dostarczane do domu pozostawały dla wielu z nas w sferze marzeń. Jeżeli ktoś chwalił się, że nie gotuje, bo nie musi, a śniadanie, obiad i kolacja codziennie czekają pod drzwiami, znajomi ze zdumieniem, ale i zazdroscią potakiwali, niektórzy dopowiadając, że “takiemu to dobrze”, inni zastanawiali się ile taka wygoda musi kosztować, a jeszcze inni uważali catering za fanaberię. Dziś czasy się zmieniły. Codzienne dostarczanie posiłków jest nie tylko powszechnie możliwe, nie budzi zdziwienia, ale jest efektem rosnącej świadomości na temat zdrowego odżywiania, ponieważ choroby cywilizacyjne, wynikające ze słabej jakości jedzenia ze sklepowych półek, to dziś prawdziwa plaga. Cateringi są też przystępne cenowo.

Jak działa dostarczanie posiłków?

Droga do tego, aby świeże posiłki czekały na nas codziennie pod drzwiami jest bardzo prosta. Najpierw trzeba wybrać odpowiednią dla siebie dietę. Przykładowo, Wygodna Dieta oferuje aż kilkanaście rodzajów różnych diet, a każdy rodzaj może mieć różną kaloryczność. Wystarczy zdecydować się na tę, która odpowiada naszym potrzebom – a jest z czego wybierać. Od posiłków, które pomogą zredukować nadmierną masę ciała, przez zestawy dla osób aktywnie uprawiających sport, aż po jadłospisy, które wychodzą naprzeciw specjalnym potrzebom, takim jak konieczność spożywania jedzenia o niskim indeksie glikemicznym, charakterystyczna dla osób z insulinoopornością i cukrzycą, czy potrzeba wyeliminowania glutenu lub laktozy przy nietolerancjach pokarmowych.

Kiedy wiemy już, czego nam potrzeba, wystarczy wybrać adres dostaw. Tym sposobem zestaw posiłków na dany dzień będzie czekał codziennie pod wskazanym adresem. Można rozpoczynać dzień od śniadania w domu, ale jeśli nie mamy zwyczaju jadać śniadań przed wyjściem do pracy, posiłki zamówić można np. prosto do biura.

Co, jeśli zmienimy zdanie?

W każdej chwili, jeśli jesteśmy zmuszeni zmienić adres dowozu lub nawet rodzaj diety, można tego w łatwy sposób dokonać. Powodów zmian może być wiele, np. po schudnięciu założonej liczby kilogramów, chcemy nieco zwiększyć kaloryczność, aby powoli wychodzić z ujemnego bilansu energetycznego. Możemy mieć też zwyczajnie ochotę na wypróbowanie innego menu – np. wegańskiego. Dlaczego nie? Wystarczy skontaktować się z firmą i uzgodnić szczegóły. Zmian dokonać można też samodzielnie za pośrednictwem konta w sklepie internetowym.

Czy posiłki są higieniczne?

Jakość, higiena i bezpieczeństwo są składową tego, jak dieta pudełkowa jest oceniana przez klientów. Z tego powodu nie ma mowy o tym, aby nie przywiązywano należytej uwagi do wysokiego standardu zarówno samych posiłków, jak i procesu ich przygotowywania. Wspomniana Wygodna Dieta posiada certyfikat HACCP, wystawiany przez zewnętrznego audytora, który potwierdza najwyższą jakość składników zawartych w posiłkach. Gwarantuje też, że przygotowywane są one w wyspecjalizowanych, sterylnych pomieszczeniach, z użyciem nowoczesnego sprzętu, zgodnego z wymogami prawnymi. Nad składem posiłków pracują wykwalifikowani dietetycy, a nad bezpośrednim przygotowaniem – kucharze praktycy. Catering przewożony jest transportem chłodniczym, a dania pakowane są z użyciem zaawansowanych technologicznie urządzeń zgrzewających. Wszystko to gwarantuje absolutną świeżość i higienę.

Catering dietetyczny to bardzo dobra alternatywa dla przygotowania posiłków samodzielnie, kiedy z jakiegoś powodu jest to utrudnione lub niemożliwe. Brak czasu, wyczerpująca praca, czy nawet brak umiejętności kulinarnych – żaden z tych powodów nie jest mniej ważny lub wykluczający, każdy daje zielone światło do zamówienia zdrowej, zbilansowanej diety pudełkowej. Prawdę mówiąc, nie potrzeba nawet powodu. Dowóz posiłków może się zwyczajnie podobać i być wygodny!

Zobacz również

Na Warszowie. Uwaga. Zmiany w ruchu

Na ulicach Skandynawskiej i Wolińskiej, w związku z robotami prowadzonymi w ramach budowy tunelu pod …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.