Strona główna / Lokalne / Inwestycje. Jest wykonawca przebudowy ulicy Grunwaldzkiej

Inwestycje. Jest wykonawca przebudowy ulicy Grunwaldzkiej

Firma PRD Nowogard wygrała przetarg na przebudowę niemal 2 km ulicy Grunwaldzkiej, od granicy z Niemcami do skrzyżowania z ulicą 11 Listopada. Na początku maja zostanie podpisana umowa i przekazany plac budowy. Termin zakończenia prac to 14 miesięcy.

To jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji drogowych w naszym mieście. Prowadzona będzie wspólnie przez Miasto i Zakład Wodociągów i Kanalizacji, który zajmie się wymianą sieci wodno – kanalizacyjnych biegnących pod jezdnią. Wymieniona będzie także sieć gazowa.

Sama jezdnia będzie miała wzmocnioną konstrukcję. W rejonie skrzyżowania z ulicą Nowokarsiborską będzie poszerzona o dodatkowy pas ruchu dla lewoskrętu. Powstaną również wyspy dzielące poszczególne kierunki ruchu w rejonie skrzyżowania z ulicą Grodzką.

Przebudowane będą także chodniki i ścieżka rowerowa, zatoki postojowe i zatoki autobusowe oraz zjazdy do posesji. Po obu stronach ulicy zainstalowane będzie też nowe oświetlenie uliczne (LED).

Na odcinku od przejścia granicznego do skrzyżowania z ulicą Krzywą jezdnia zostanie wzmocniona i poszerzona z 5,5 do 6,5 m. Natomiast na odcinku od ul. Krzywej do Nowokarsiborskiej przebudowana jezdnia będzie miała 6,5 m szerokości, a na odcinku  Nowokarsiborska – 11 Listopada szerokość jezdni wyniesie 7 m.

Chodnik i ścieżka rowerowa będą miały po 2 metry szerokości, a od jezdni będzie oddzielał je pas zieleni.

Zobacz również

Pamięci Tych, którzy nie powrócili z morza

Morski żywioł nie był nigdy Waszym wrogiem, nie był też przyjacielem. Ale wiedzieliście doskonale, że …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.