Strona główna / Lokalne / Uchwała na temat Bonu Wyspiarza Seniora na najbliższej sesji

Uchwała na temat Bonu Wyspiarza Seniora na najbliższej sesji

Na najbliższej majowej sesji prezydent Janusz Żmurkiewicz przedstawi radnym projekt uchwały w sprawie tegorocznego Bonu Wyspiarza Seniora. Jeśli rada przyjmie zaproponowaną uchwałę, wówczas przyjmowanie wniosków rozpocznie się od lipca i potrwa do końca sierpnia tego roku.

Majowa sesja Rady Miasta Świnoujście odbędzie się 27 maja 2021. Środki w kwocie 300 złotych, które przyznawane są Seniorom, przysługują świnoujścianom, którzy ukończyli 65 rok życia bądź ukończą w tym roku.

– Po przyjęciu uchwały, będziemy szeroko informować o tym kiedy i gdzie można składać wnioski – mówi Jarosław Jaz, rzecznik prezydenta. – W tej chwili musimy jeszcze poczekać na głosowanie radnych.

Podobnie, jak w ubiegłym roku, każdy wniosek będzie weryfikowany przez pracowników MOPR, a potem pieniądze w kwocie 300 złotych przelewane na konta poszczególnych Seniorów bądź (w przypadku braku konta bankowego) wysyłane pocztą.

– Mamy kilka tysięcy uprawnionych do bonu. Zwykle najwięcej wniosków składanych jest w pierwszych tygodniach; do kilku tysięcy. Oczywiście panie w MOPR będą starały się, jak najszybciej zweryfikować je wszystkie i przekazać pieniądze Seniorom. Prosimy jednak wszystkich o wyrozumiałość i cierpliwość – mówi Jarosław Jaz.

Zobacz również

Kto w tym roku jest odpowiedzialny za odśnieżanie ulic i chodników w Świnoujściu?

Po ubiegłorocznej wpadce z firmą ze Stargardu, w tym roku Świnoujścia podpisało umowę z inną …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.