Strona główna / Lokalne / III Miting lekkoatletyczny „Wyspiarza”

III Miting lekkoatletyczny „Wyspiarza”

Zawody sportowe w ramach Otwartego Mitingu Lekkoatletycznego odbyły się w dniu 15 maja 2021 r.

W tym dniu stadion miejski w Świnoujściu zapełnił się miłośnikami lekkiej atletyki. Królowa sportu ponownie dostarczyła okazji do sportowej rywalizacji oraz znakomitej zabawy.

Organizatorem imprezy był Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” .

W Mitingu wzięli udział sportowcy zrzeszeni w 22 klubach z województw: lubuskiego, pomorskiego, małopolskiego i zachodniopomorskiego, a ich sportowe umiejętności można było podziwiać zarówno w konkurencjach biegowych, jak i technicznych – w biegach na 100 m, 200m, 300m, 400m, 600m, 800m i 1000m, 1500m , oraz w skoku w dal, skoku wzwyż,  pchnięciu kulą, rzucie oszczepem, rzucie dyskiem.

Poziom zawodów był wysoki. Zawodnicy walczyli o uzyskanie minimum na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży oraz Mistrzostwa Polski.

W imprezie, która odbyła się na świnoujskim stadionie lekkoatletycznym zanotowano wiele wartościowych rezultatów oraz poprawiono wiele rekordów życiowych.

Gościliśmy wielu medalistów rangi mistrzowskiej, między innymi:

Edytę Bielską – zawodniczkę z klasą mistrzowską w siedmioboju, aktualną Mistrzynię Polski, reprezentantkę Polski w siedmioboju i w skoku w dal, która wystartowała na naszym mitingu w konkurencjach: 100 m przez płotki uzyskując wynik 14.80, w rzucie oszczepem – 38,90 oraz w skoku w dal poprawiając rekord życiowy – 5,99. Edyta uzyskała pierwszą klasę sportową oraz kwalifikację do udziału w Mistrzostwach Polski U23, reprezentuje klub sportowy MLUKS  „Mokasyn” Płoty;

Lucynę Łoś – zawodniczkę klubu AZSAWF Gdańsk,  reprezentantkę Polski w kategorii juniorek, która nie miała sobie równych w biegu na 100m i uzyskała bardzo dobry rezultat – 12,31 (jej rekord życiowy 12,02);

Bartosza Brzezickiego – zawodnik klubu KL „Iskra” Białogard, który zwyciężył w konkursie skoku wzwyż z wynikiem 192 cm (ustanawiając rekord stadionu). Bartosz to wielokrotny Mistrz Polski w skoku wzwyż. Wynikiem uzyskanym na naszym obiekcie zapewnił sobie minimum na Mistrzostwa Świata w swojej kategorii.

Cezary Wilk – zawodnik LLKS „Pomorze” Stargard, który wygrał konkurs w skoku w dal z wynikiem 6,56 i zapewnił sobie awans do udziału w Mistrzostwach Polski Juniorów. Czarek to dwukrotny Halowy Mistrz Polski w trójskoku, z rekordem życiowym 14,11.

W tej samej konkurencji jego klubowy kolega – Krzysztof Stelmasik również uzyskał wartościowy wynik 6,46 uzyskując minimum do Mistrzostw Polski Juniorów. Krzysztof to brązowy medalista Mistrzostw Polski juniorów w trójskoku z rekordem 13.91.

Trzy pierwsze miejsca nagradzane zostały okolicznościowymi pucharami, a każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowy medal.

Zobacz również

Kilkaset osób odwiedziło międzyzdrojskie muzeum Wolińskiego Parku Narodowego

Za darmo można było wejść do muzeum i na własne oczy przekonać się jakie zwierzęta …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.