Strona główna / Lokalne / Pożegnanie Käthe Falk, Przewodniczącej Deutsch-Polnisches Frauen-Forum e.V.

Pożegnanie Käthe Falk, Przewodniczącej Deutsch-Polnisches Frauen-Forum e.V.

W sobotę 22 maja członkowie Polsko-Niemieckiego Forum Kobiet w Świnoujściu pożegnali swoją zmarłą koleżankę Käthe Falk z Deutsch-Polnisches Frauen-Forum e.V.

Käthe Falk była jedną ze współzałożycielek oraz wieloletnią przewodniczącą stowarzyszenia Niemiecko-Polskie Forum Kobiet (DPFF e.V.) zawiązanego w 1996 r. w Zinnowitz z inicjatywy grupy kobiet z niemieckiej i polskiej części wyspy Uznam. W rok później w Świnoujściu powołane zostało siostrzane stowarzyszenie: Polsko-Niemieckie Forum Kobiet Euroregionu Pomerania. W ciągu trwającej już prawie ćwierć wieku współpracy nasze dwa stowarzyszenia zrealizowały wiele wspólnych działań i przedsięwzięć z zakresu spraw społecznych, promocji zdrowia, sportu oraz kultury i sztuki.

Käthe Falk zmarła po krótkiej chorobie w dniu 6 maja br. Jej nagłe i niespodziewane odejście jest dla nas wielką stratą. Jako wieloletnia Przewodnicząca Forum Kobiet dała się poznać jako osoba otwarta, wrażliwa na los innego człowieka i obdarzona darem społecznego działania. Te cechy, w połączeniu z doświadczeniem w pracy samorządowej, okazały się bardzo przydatne w Jej ponad 20-letniej pracy w Zarządzie Stowarzyszenia. Käthe Falk nie tylko wysuwała wiele inicjatyw wspólnych działań dla obydwu naszych stowarzyszeń, ale także skutecznie pozyskiwała finanse na ich realizację. Była zawsze gotowa do współpracy, udzielenia kompetentnej porady i pomocy. A wszystko to robiła z wrodzonym ciepłem i optymizmem. Zawsze szczególnie troszczyła się o los dzieci, stąd Jej niezliczone inicjatywy wsparcia dla Domu Dziecka w Lubinie i świnoujskich świetlic środowiskowych. O tych najmłodszych pamiętała do swoich ostatnich chwil.

Käthe odeszła tak, jak żyła – cicho i skromnie, dzielnie znosząc chorobę i świadomość rozstania. Pozostanie w naszych sercach jako osoba ciepła, pogodna i życzliwa, przyjaciółka Polski i Polaków. Wiemy, że niezwykle trudno będzie Ją zastąpić.

Pogrzeb Käthe Falk odbył się 22 maja w rodzinnym gronie. Tego dnia połączyliśmy się myślami z Jej rodziną i przyjaciółmi podczas spotkania nad morzem, żegnając Ją z głębokim żalem i smutkiem. Spełniając wolę Käthe przeprowadziliśmy zbiórkę datków na rzecz podopiecznych Domu Dziecka w Lubinie.

Zarząd

Polsko-Niemieckiego Forum Kobiet Euroregionu Pomerania

w Świnoujściu

Zobacz również

Dopłata do roweru elektrycznego dla każdego mieszkańca Świnoujścia? Tego chcą niektórzy radni

– Uważamy, że jest odpowiedni moment do tego, aby stworzyć program dopłat zachęcający mieszkańców naszego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.