Strona główna / Lokalne / Chcesz mieć wpływ na to, co powstanie przy ul. Karsiborskiej? Miasto czeka na opinie

Chcesz mieć wpływ na to, co powstanie przy ul. Karsiborskiej? Miasto czeka na opinie

Mieszkańcy Świnoujścia, zapraszamy do wyrażenia opinii dotyczących nowego oblicza starego wysypiska przy ul. Karsiborskiej. Wspólnie z Wami chcemy zdecydować o tym, jak zagospodarować to miejsce. Ciekawi jesteśmy  w jaki sposób chcielibyście spędzać tam wolny czas?

W planie zagospodarowanie przestrzennego miasta, teren po byłym wysypisku śmieci przy ul. Karsiborskiej jest przeznaczony na rekreację. Wysypisko jest już po rekultywacji, mija 30 lat od jego zamknięcia, stąd już teraz możliwe jest jego wykorzystywanie na funkcje określone w planie. Dziś to bardzo zaniedbane miejsce, ze zniszczonych skarp wysypiska wydostają się śmieci.

Miejsce zmieni się dzięki urobkowi pochodzącemu z drążenia tunelu – mówi Barbara Michalska, Zastępca Prezydenta Miasta. – Wykonawca tunelu uformuje w tym miejscu górkę rekreacyjną, wzmocni skarpy wysypiska i zagospodaruje utworzone wzgórze, skarpy i otoczenie zielenią. Jako miasto, proponujemy w tym miejscu ścieżki rowerowe (może kolejny pump track) i biegowe oraz kolejny wybieg dla psów. Myślimy także o placu OCR, czyli torze treningowym do biegów z  przeszkodami naturalnymi i sztucznymi.

Obecnie podpisane jest porozumienie pomiędzy wykonawcą tunelu a miastem i obowiązuje ono do 30 października 2021 roku. Wkrótce podpisana zostanie szczegółowa umowa, która określi harmonogram inwestycji i termin jej zakończenia. Góra rekreacyjna nie powinna powstać później niż w przyszłym roku, tj. 2022.

A może to miejsce powinno być inaczej zagospodarowane? Może inne elementy rekreacji widzielibyście w tym miejscu? Ciekawi jesteśmy Waszych pomysłów. Będą one dla nas inspiracją do działań. A może nasze propozycje Wam się podobają?

Czekamy na Wasze opinie i wnioski do 30 maja poprzez: email – aspychala@um.swinoujscie.pl oraz poprzez wrzucenie swoich propozycji do skrzynki, która znajduje się na parterze budynku urzędu.

O Waszych propozycjach i wyborach powiadomimy Was na stronie urzędu i w mediach społecznościowych.

Tekst: Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych UM Świnoujście

Zobacz również

Komu przysługuje dodatek elektryczny. Wniosek do pobrania

Dodatek elektryczny przysługuje odbiorcy energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w przypadku gdy główne źródło ogrzewania …

2 komentarze

  1. SpytojSieBartka

    Miasto chce włączyć mieszkańców gdyż co niektórzy radni tradycyjne próbowali storpedować ten pomysł licząc na wywołanie problemów. W przypadku usuwania urobku poza wyspę zagrożony byłby harmonogram budowy.

  2. Mamy rewelacyjną władzę. Oni usypią górę piachu, a mieszkańcy mają wymyślić co z nią zrobić? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.