Strona główna / Lokalne / Roje owadów na wyspie Wolin. W tym roku jest ich zastraszająco dużo!

Roje owadów na wyspie Wolin. W tym roku jest ich zastraszająco dużo!

Mieszkańcy wyspy Wolin zmagają się z rojami owadów. Wyglądają jak komary, jednak to zwyczajne jętki. Oblepiają budynki i samochody. Nad drogami i lasami formują się w roje, wyglądają groźnie – przypominają trąbę powietrzną!

– Czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Jest ich prawdziwe zatrzęsienie w okolicy Płocina i Sułomina. Kierowcy jadący tamtędy drogą muszą zwalniać. Wygląda jak prawdziwy atak – pisze pan Mateusz. Na dowód przesyła zdjęcia i film

Czytelnicy portalu wWolinie.pl informują o czarnych rojach latających nad polami i lasami w okolicy Wolina. W samej miejscowości też są, ale mniej.

– Jechałem ze Szczecina do Świnoujścia. Całą przednią szybę miałem brudną od rozbijające się o nią owady. Wycieraczki nie dawały rady, musiałem zwolnić – relacjonuje pan Dariusz. – Także droga była bardzo śliska – podkreśla.

Owady nie są groźne dla ludzi, chociaż bardzo uciążliwe, bo wlatują do oczu, uszu i nosa.

Samce jętek tworzą ogromne roje, głównie po zachodzie słońca. Często zlatują do sztucznych źródeł światła. W nich dochodzi do kopulacji z samiczkami, które później składają jajeczka do różnych zbiorników wodnych. 

Zobacz również

Wystartowała kolejna edycja projektu „SYSTEM ŻYCIA”

Kolejna edycja projektu edukacyjnego System Życia wystartowała w naszym mieście. Jak co roku organizatorzy, czyli …

2 komentarze

  1. Jestem z Sułomina i jest masakra. Teraz kupiłam ten środek https://www.mugga.pl/mugga-50-spray-srodek-na-kleszcze-i-komary-z-deet-50-extra-strong-p-1.html i tylko on daje radę na zewnątrz w oknach moskitiery oblepione komarami

  2. Po prostu przyroda. Tak jest od lat. Jesienią powtórka, tylko owady będą jeszcze bardziej tłuste.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.