Strona główna / Lokalne / Ulica Jachtowa. Ostatni odcinek drogi dla rowerów jeszcze w tym roku

Ulica Jachtowa. Ostatni odcinek drogi dla rowerów jeszcze w tym roku

Zgodnie z zapowiedzą, ruszyły prace przy budowie drogi rowerowej wzdłuż ulicy Jachtowej. Wykonawca frezuje nawierzchnię i prowadzi prace rozbiórkowe. Gotowy odcinek będzie łączył się z już istniejącymi drogami, tworząc 10 km szlak rowerowy na Uznamie – od granicy z Niemcami, wzdłuż promenady, ulicy Uzdrowiskowej, przez trasę „Nad Świną” i wzdłuż ulicy Jachtowej aż do przeprawy promowej „Warszów”.

Po drugiej stronie na Warszowie już od zjazdu z promu połączy się z drogą biegnącą wzdłuż ulicy Barlickiego.

Budowa drogi wzdłuż ulicy Jachtowej podzielona jest na dwie części. Na pierwszej (od Fortu Zachodniego i drogi rowerowej „Nad Świną” do bramy parkowej) powstanie pieszo- jezdnia, którą bezpiecznie będą mogli poruszać się piesi, rowerzyści oraz zmotoryzowani. Nawierzchnia będzie wykonana z gładkiej kostki kamiennej. Wybudowanych będą 54 miejsca parkingowe. Wykonawcą jest poznańska firma „Projekt i Realizacja”.

Druga część tej inwestycji, to budowa drogi rowerowej oraz chodnika od bramy parkowej wzdłuż ulic Jachtowej i Rogozińskiego, aż do Wybrzeża Władysława IV.

– To czwarty, ostatni odcinek całej trasy rowerowej w ramach projektu „Budowa układu dróg rowerowych w celu umożliwienia dojazdu do węzła przesiadkowego przy ul. Dworcowej/ Barlickiego w Świnoujściu” – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska. – Wcześniej wykonaliśmy już drogi rowerowe i rowerowo – piesze wzdłuż ulicy Uzdrowiskowej, Nad Świną oraz ulicy Barlickiego na Warszowie.

Koszt ostatniego, budowanego właśnie odcinka to ponad 4 mln złotych brutto.

Nie wszystkie środki pochodzić będą jednak z budżetu miasta, bo na inwestycję Miasto pozyskało niemal 2,7 mln złotych dofinansowania – dodaje Barbara Michalska.

Dofinansowanie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020 w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

Info i fot. BIK Urząd Miasta Świnoujście

Zobacz również

Komu przysługuje dodatek elektryczny. Wniosek do pobrania

Dodatek elektryczny przysługuje odbiorcy energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w przypadku gdy główne źródło ogrzewania …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.