Strona główna / Lokalne / 20-latek rozbił butelkę na głowie mężczyzny, a następnie uciekł. Chwilę później był w rękach policjantów

20-latek rozbił butelkę na głowie mężczyzny, a następnie uciekł. Chwilę później był w rękach policjantów

Oficer Dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu we wtorkowy poranek otrzymał zgłoszenie dotyczące 20-latka, który zaatakować miał innego mężczyznę butelką. Niezwłocznie na miejsce zdarzenia zadysponowany został patrol funkcjonariuszy policji, którzy podczas rozmowy ze zgłaszającym, dostrzegli opisywanego sprawcę. Po chwili 20-latek był już w rękach stróżów prawa.

Na miejsce zdarzenia zadysponowany został zespół ratowników medycznych, którzy przewieźli pokrzywdzonego do szpitala. 20-latek został zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Podejrzanemu został przedstawiony zarzut naruszenia czynności narządu ciała oraz rozstroju zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni. Zgodnie z artykułem 157§2 Kodeksu Karnego, 20-latkowi grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności. O dalszych losach sprawcy zadecyduje teraz Sąd Rejonowy w Świnoujściu.

 

sierż. Kamil Zwierzchowski

Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Zobacz również

Dopłata do roweru elektrycznego dla każdego mieszkańca Świnoujścia? Tego chcą niektórzy radni

– Uważamy, że jest odpowiedni moment do tego, aby stworzyć program dopłat zachęcający mieszkańców naszego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.