Strona główna / Lokalne / Wraków będzie ubywać z ulic Świnoujścia

Wraków będzie ubywać z ulic Świnoujścia

Dzięki wspólnej akcji urzędników magistratu i strażników miejskich, w ostatnich tygodniach kolejne 20 wraków zniknęło ze świnoujskich ulic. Usunęli je sami właściciele aut. Zachęcamy wszystkich, których pojazdy nie są użytkowane i stoją, zajmując cenne miejsca na naszych parkingach, jezdniach, chodnikach czy na naszych posesjach, do przekazania ich do utylizacji.

Według procedury, pojazdy pozostawione na parkingach przez dłuższy czas są usuwane z terenu miasta na koszt właścicieli. Istnieje jednak inna możliwość – taka, w której właściciel pojazdu nie jest obciążany kosztami. Wszyscy, chcący pozbyć się swoich starych, nieużywanych samochodów czy przyczep, mogą zlecić usługę demontażu specjalistycznym firmom. Odbiorą one pojazd za darmo, a w niektórych przypadkach, zależnie od jego stanu, odkupią od właściciela za niewielkie pieniądze. Firmy oferują swoje usługi na terenie całego województwa zachodniopomorskiego, a odbiór auta następuje ze wskazanych miejsc, bezpośrednio do stacji demontażu. Firmy wystawią niezbędne dokumenty, uprawniające do wyrejestrowania pojazdu. Informacje o firmach działających na terenie naszego województwa otrzymacie Państwo w Wydziale Ochrony Środowiska i Leśnictwa Urzędu Miasta, pod nr tel. 531 444 773.

– To skuteczne i najszybsze rozwiązanie, do którego zarówno Straż Miejska, jak i urzędnicy przekonują właścicieli porzuconych samochodów – mówi Beata Tułodziecka-Terenda, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa Urzędu Miasta. – Docieramy do nich, rozmawiamy, tłumaczymy, dlaczego warto zlecić utylizację auta. W ostatnich tygodniach udało nam się przekonać do takiego rozwiązania właścicieli kilkudziesięciu wraków. Z ulic zniknęło 20 zniszczonych aut. Liczymy, że w perspektywie rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania, chętnych na usunięcie zawalidróg może być więcej.

Na swoją kolej czeka kilkadziesiąt aut, niszczejących na parkingach. W najbliższym czasie
i one zostaną odholowane. Kosztami holowania oczywiście obciążeni zostaną ich właściciele. Aktualna stawka za holowanie auta do 3.5 tony wynosi 440 zł.

Tekst BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Wystartowała kolejna edycja projektu „SYSTEM ŻYCIA”

Kolejna edycja projektu edukacyjnego System Życia wystartowała w naszym mieście. Jak co roku organizatorzy, czyli …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.