Strona główna / Lokalne / Wraków będzie ubywać z ulic Świnoujścia

Wraków będzie ubywać z ulic Świnoujścia

Dzięki wspólnej akcji urzędników magistratu i strażników miejskich, w ostatnich tygodniach kolejne 20 wraków zniknęło ze świnoujskich ulic. Usunęli je sami właściciele aut. Zachęcamy wszystkich, których pojazdy nie są użytkowane i stoją, zajmując cenne miejsca na naszych parkingach, jezdniach, chodnikach czy na naszych posesjach, do przekazania ich do utylizacji.

Według procedury, pojazdy pozostawione na parkingach przez dłuższy czas są usuwane z terenu miasta na koszt właścicieli. Istnieje jednak inna możliwość – taka, w której właściciel pojazdu nie jest obciążany kosztami. Wszyscy, chcący pozbyć się swoich starych, nieużywanych samochodów czy przyczep, mogą zlecić usługę demontażu specjalistycznym firmom. Odbiorą one pojazd za darmo, a w niektórych przypadkach, zależnie od jego stanu, odkupią od właściciela za niewielkie pieniądze. Firmy oferują swoje usługi na terenie całego województwa zachodniopomorskiego, a odbiór auta następuje ze wskazanych miejsc, bezpośrednio do stacji demontażu. Firmy wystawią niezbędne dokumenty, uprawniające do wyrejestrowania pojazdu. Informacje o firmach działających na terenie naszego województwa otrzymacie Państwo w Wydziale Ochrony Środowiska i Leśnictwa Urzędu Miasta, pod nr tel. 531 444 773.

– To skuteczne i najszybsze rozwiązanie, do którego zarówno Straż Miejska, jak i urzędnicy przekonują właścicieli porzuconych samochodów – mówi Beata Tułodziecka-Terenda, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa Urzędu Miasta. – Docieramy do nich, rozmawiamy, tłumaczymy, dlaczego warto zlecić utylizację auta. W ostatnich tygodniach udało nam się przekonać do takiego rozwiązania właścicieli kilkudziesięciu wraków. Z ulic zniknęło 20 zniszczonych aut. Liczymy, że w perspektywie rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania, chętnych na usunięcie zawalidróg może być więcej.

Na swoją kolej czeka kilkadziesiąt aut, niszczejących na parkingach. W najbliższym czasie
i one zostaną odholowane. Kosztami holowania oczywiście obciążeni zostaną ich właściciele. Aktualna stawka za holowanie auta do 3.5 tony wynosi 440 zł.

Tekst BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Tropikalny parkrun. Karolina i Robert najszybsi

Drugi po wznowieniu parkrun, oznaczony numerem #195, odbył się na ścieżkach Parku Zdrojowego w niemal …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.