Strona główna / Lokalne / Świnoujska „Promenada Zdrowia” doceniona. Nagroda marszałka wręczona

Świnoujska „Promenada Zdrowia” doceniona. Nagroda marszałka wręczona

Świnoujście – jedna z najlepiej rozpoznawalnych miejscowości turystycznych w kraju, wizytówka Pomorza Zachodniego – z kolejnym sukcesem. Tym razem inwestycyjnym. Miasto może poszczycić się tytułem Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Zachodniopomorskiego, który otrzymała za przebudowę promenady. W piątek, 28 maja 2021 r. wręczono nagrody. W uroczystości wziął udział marszałek Olgierd Geblewicz, prezydent Janusz Żmurkiewicz, zastępczyni prezydenta Barbara Michalska, radni oraz przedstawiciele wykonawcy.

– Świnoujście jest chyba jedynym miastem w Polsce, która ma kilka promenad – mówi prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. – Każda ma inne przeznaczenie. Promenada Zdrowia to nie tylko deptak do spacerowania. To także miejsce do rekreacji, zabaw dla najmłodszych, do jazdy rowerem, na rolkach czy hulajnodze. Takiej promenady nam brakowało. A najlepszym tego dowodem, że Promenada Zdrowia od początku spodobała się zarówno mieszkańcom, jak i turystom są tłumy, które ją odwiedzają. Cieszymy się, że doceniona została również jako Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Zachodniopomorskiego.

Świnoujście zwyciężyło w jedenastej edycji konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego o tytuł Najlepszej Przestrzeni Województwa Zachodniopomorskiego. O nagrodę zabiegało 18 przedsięwzięć z całego regionu, które zostały zrealizowane w roku 2019. Niestety ze względu na pandemię koronawirusa uroczyste wręczanie nagród w minionym roku nie było możliwe.

– Pomorze Zachodnie jako region mierzy wysoko. Z roku na rok poprzeczka w konkursie jest podnoszona coraz wyżej, co oczywiście bardzo nas cieszy. Oznacza to, że w całym regionie pojawią się nowe inwestycje, w których jako mieszkańcy chcemy spędzać czas, są społecznie użyteczne. Świnoujście, również dzięki środkom unijnym, zyskało atrakcyjną turystycznie przestrzeń. Gratuluję – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Gmina Miasto Świnoujście nagrodę marszałka otrzymała w kategorii najlepsza przestrzeń publiczna. Samorząd doceniono za realizację przedsięwzięcia „Przebudowa promenady miejskiej z realizacją nowego ciągu rekreacyjno-spacerowego w ramach przedsięwzięcia: Kurort nadmorski – nowa wizja przestrzeni publicznej  „Promenada Zdrowia”. W uzasadnieniu komisji konkursowej czytamy, że :

„Jedna z podstawowych funkcji gospodarczych Świnoujścia jaką jest turystyka, dzięki takim inwestycjom staje się bardziej konkurencyjna i w szerszym kontekście wpływa na rozwój społeczno-gospodarczy miasta i regionu”.

Nagrodę w konkursie – tablicę z brązu oraz statuetkę – odebrał z rąk marszałka, prezydent Janusza Żmurkiewicza oraz wiceprezydent Barbara Michalska. Wyróżniono także projektanta – PP STUDIO Patryk Pniewski.

Tekst: Urząd Marszałkowski / BIK UM Świnoujście

Fot. BIK UM Świnoujście

Zobacz również

„Ryczałt jako forma opodatkowania po 1 stycznia 2022 roku” – szkolenie dla przedsiębiorców

Centrum Usługowo- Doradcze Euroregionu Pomerania w Świnoujściu zaprasza Państwa do udziału w kolejnym seminarium  online …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.