Strona główna / Lokalne / Można już spacerować ponad czubkami drzew!

Można już spacerować ponad czubkami drzew!

Wiodący europejski oferent obiektów rekreacyjnych na łonie natury poszerza swoją ofertę o najnowszy obiekt na wyspie Uznam nad Morzem Bałtyckim.

W dniu 1 czerwca 2021 r. po raz pierwszy Uznamska Ścieżka w koronach drzew, położona w Heringsdorfie na wyspie Usedom, należąca do spółki Erlebnis Akademie AG (EAK), otworzyła swoje bramy dla odwiedzających.

Wieża widokowa, za której wzór posłużyła dawna baszta Bismarcka – „Bismarckwarte”, wyróżnia się kwadratowym kształtem, który nigdy wcześniej nie został wykorzystany przez EAK, przy budowie innych obiektów.

Już pierwszego dnia wiele zainteresowanych osób przybyło na spacer wśród wierzchołków drzew. Goście byli entuzjastycznie nastawieni.

 • Całkowita długość: 1.350 metrów
 • Wysokość wieży: 33 metry
 • Wysokość kładki: do 23 metrów
 • Maksymalne nachylenie: 6 procent
 • Wysokość całkowita: 75 m.p.m.

Zobacz również

W niedzielę do Świnoujścia przyjadą Motomikołaje

Corocznej tradycji staje się zadość! Motołaje nadjeżdżają jedno- i dwuśladach. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Aktywnego Wsparcia …

4 komentarze

 1. Widzę tą wieże z okna.

 2. Wieża widokowa, za której wzór posłużyła dawna baszta Bismarcka – “Bismarckwarte” – nie zapominajcie Polaczki kicać przed Bismarckiem. Jak na polski portal to bardzo dziwny artykuł.

  • Nie rozumiem Ciebie. Ta wieża nie nazywa się wieżą Bismarcka, owszem pierwowzorem była opatrzona taką nazwą, ale przecież chodzi tu o funkcję widokową, nie symboliczną, więc wzorcowość rozumiemy tu jako wzór w spełnieniu funkcji turystycznej. To nie kopiec „ku czci” ani wieża „ku czci”! Ale jeśli chcesz kultywować swa nadwrażliwość, to namawiaj raczej do niechodzenia do Ahlbecku, bo tam jest ulica Bismarcka, prostopadła do promenady.Tylko że konsekwentnie nie powinniśmy w ogóle wjeżdżać do Niemiec, a to już jest oderwanie od rzeczywistości.

   • Proponuję naukę języka polskiego, ze szczególnym naciskiem na naukę czytania ze zrozumieniem. Trochę powtórki z historii też nie zaszkodzi…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.