Strona główna / Lokalne / Kopiec w Świnoujściu. Zobacz, co zaproponowali mieszkańcy!

Kopiec w Świnoujściu. Zobacz, co zaproponowali mieszkańcy!

W okresie od 24 do 30 maja 2021 r. Urząd Miasta Świnoujście zbierał propozycje oraz uwagi dotyczące planowanych zmian zagospodarowania terenu po byłym wysypisku odpadów przy ul. Karsiborskiej.

Ideą zmian zaproponowanych przez Miasto Świnoujście jest taka zmiana zagospodarowania przestrzeni aby spełniała funkcje rekreacyjne dla mieszkańców i przestała być miejscem nielegalnego wyrzucania śmieci.

Jednostką odpowiedzialną za zbieranie propozycji było Biuro Informacji
i Konsultacji Społecznych Urzędu Miasta Świnoujście. Swoje uwagi mogli zgłaszać  wszyscy zainteresowani mieszkańcy Świnoujścia. Informacja na temat zbierania propozycji wraz opisem została zamieszczona na stronie internetowej urzędu www.swinoujscie.pl, w formie spotu w Twoim Radiu.

Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego zbieranie projektów przeprowadzone zostało on line. Każda zainteresowana osoba mogła przysłać swoje uwagi oraz propozycje
w dniach 24.05.2021 r. – 30.05.2021 r. do Biura Informacji i Konsultacji Społecznych na adres aspychala@um.swinoujscie.pl. Dodatkowo na parterze budynku urzędu została wystawiona skrzynka, do której osoby zainteresowane mogły wrzucać swoje propozycje w formie papierowej.

Propozycje i uwagi mieszkańcy mogli także zgłaszać wykorzystując media społecznościowe poprzez facebooka Prezydenta Miasta Świnoujście Janusza Żmurkiewicza oraz Zastępcy Prezydenta Miasta Świnoujście Barbary Michalskiej.

Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych otrzymało 16 emaili od mieszkańców. W mediach społecznościowych w dyskusji wzięło udział 366 osób. Na facebooku Prezydenta Miasta Świnoujście  liczba osób, które zgłosiły swoje propozycje i uwagi to 361 oraz 5 głosów na facebooku zastępcy Prezydenta.

Wśród propozycji na zagospodarowanie terenu pojawiły się pomysły na budowę:

 1. toru bobslejowego na szynach,
 2. tras rowerowych ( singletrak),
 3. wybiegu dla psów,
 4. pumptraku,
 5. całorocznego toru saneczkowego,
 6. stoku narciarskiego ze sztuczna nawierzchnią,
 7. wieży widokowej z kładkami do spacerów wśród konarów drzew,
 8. toru wrotkarskiego ze szkołą jazdy na rolkach i wrotkch,
 9. sztucznego lodowiska,
 10. toru dla quadów,
 11. skateparku zadaszonego,
 12. zjeżdżalni do oczek wodnych połączonej z nauką pływania,
 13. toru treningowego typu Hard Enduro oraz Super Enduro,
 14. toru przeszkód dla psów,
 15. miejsca na piknik/grill,

W związku z tym, że teren jest duży niektórzy mieszkańcy proponowali połączenie różnych inicjatyw. Analiza przysłanych wiadomości od mieszkańców posłuży do podjęcia ostatecznej decyzji dotyczącej zagospodarowania górki karsiborskiej.

Zobacz również

Pamięci Tych, którzy nie powrócili z morza

Morski żywioł nie był nigdy Waszym wrogiem, nie był też przyjacielem. Ale wiedzieliście doskonale, że …

4 komentarze

 1. Wzgórze takie można by wykorzystać do toczenia takich okrągłych serów, kto dalej dotoczy ten wygrywa, a dalej to zawody międzynarodowe i dyscyplina olimpijska.

 2. Szkoda że nie wiedziałem wcześniej można zbudować jakiś ładny bunkier z którym każdy mógłby poszukać bursztynowej komnaty.

 3. Szkoda że nie dowiedziałem się wcześniej, też bym złożył propozycję. Jest Kopiec Kościuszki, można by było zrobić Kopiec J.K Prezesa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.