Strona główna / Bez kategorii / Jakie prezenty wręczać dzieciom w określonym wieku? Podpowiadamy!

Jakie prezenty wręczać dzieciom w określonym wieku? Podpowiadamy!

Dziecko lubi się bawić. O tym wie każdy z nas. Jaki jednak wybrać prezent dla dziecka w wieku 1-2 lata, 3-4 lata, 5-6 lat oraz 7-8 lat, aby spełnić nie tylko oczekiwania pociechy, ale również, aby nie okazał się on kolejnym przedmiotem, który po jednym dniu zostanie rzucony w kąt i zapomniany?

Prezent dla dziecka w wieku 1-2 lat

Prezent dla najmłodszych powinien być przede wszystkim… skonsultowany z jego rodzicami. Jeden maluch w tym wieku lubuje się już w samochodzikach, a inny wciąż nie może się oderwać od ukochanej maty edukacyjnej, która służy mu już dobre kilka miesięcy. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem będzie rozmowa z rodzicami malucha, którego chcemy obdarować. Największym zainteresowaniem wśród dzieci w tym wieku cieszą się jednak kartonowe książeczki, puzzle złożone z 2-3 elementów oraz różnego rodzaju wybijanki.

Wymagający 3, 4-latek

Dziecko w wieku 3-4 lat zaczyna już wiele rozumieć. Jest doskonałym obserwatorem, a komunikację, zarówno werbalną, jak i niewerbalną, ma opanowaną niemal do perfekcji, chociaż jeszcze trudno mu nazwać swoje emocje. Dziecko w tym wieku jest zazwyczaj bardzo ruchliwe, dlatego też wszystkie prezenty, dzięki którym będzie miało aktywność fizyczną, są pożądane. Doskonałym rozwiązaniem będzie hulajnoga oraz rowerek biegowy.

Nie zapominajmy jednak, że rozwój emocjonalny dziecka w tym wieku odbywa się w sposób błyskawiczny. Wszelkie książeczki dotyczące emocji, pierwszej wizyty w przedszkolu, u dentysty czy też w wesołym miasteczku sprawią, że maluchowi łatwiej będzie przejść do kolejnego etapu swojego kolorowego życia.

Świadomy 5, 6-latek

Dziecko w tym wieku jest już bardzo świadome. Końcówka przedszkola to okres, w którym wciąż się buntuje, ale posiada swoje zainteresowania. Chce bawić się tym, co inne dzieci. Prym wiodą tutaj niezmiennie lalki Barbie, Strażak Sam, tory samochodowe oraz kultowe już zabawki z serii „L.O.L. Surprise”. Pamiętajmy, że przedszkolak chętnie bawi się już sam oraz z rówieśnikami, z którymi chętnie się spotyka już nie tylko na placu zabaw, ale również w domach.

Idealny prezent dla dziecka w wieku 7-8 lat

Dziecko w wieku wczesnoszkolnym ma już swoje dość mocno ugruntowane zainteresowania. Jedno chętnie maluje, inne nie widzi świata poza tańcem, a dla kolejnego robotyka to całe życie. Dlatego też kupując prezent dla pierwszo- czy drugoklasisty warto kierować się jego zainteresowaniami. Spódniczka z tiulu dla małej baletnicy czy też długopis 3D dla wielbiciela konstrukcji zostaną z pewnością docenione.

Wybór idealnego prezentu dla dziecka nie jest prosty, jednak warto zastanowić się i wybrać taki, który nie tylko sprawi mu radość, ale także wesprze jego rozwój i będzie zgodny z jego zainteresowaniami i predyspozycjami.

Zobacz również

Na Warszowie. Uwaga. Zmiany w ruchu

Na ulicach Skandynawskiej i Wolińskiej, w związku z robotami prowadzonymi w ramach budowy tunelu pod …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.