Strona główna / Lokalne / Uwaga biegacze. Wraca Maraton Świnoujście – Wolgast

Uwaga biegacze. Wraca Maraton Świnoujście – Wolgast

Po rocznej przerwie z powodu pandemii na polsko – niemiecką wyspę Uznam wraca Maraton Świnoujście – Wolgast. To najstarszy maraton w Polsce o charakterze transgranicznym. Trasa prowadzi z jednego, polskiego końca wyspy na drugi już po niemieckiej stronie. W tym roku będzie to już XLI edycja. Wraca też półmaraton.

Zapisy na oba biegi od poniedziałku 21 czerwca 2021 na stronie https://ww.zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl

Ze względu na różne ukształtowanie terenu maraton należy do niezwykle atrakcyjnych, ale też wymagających. Zawodnicy biegną nadmorskim szlakiem ze Świnoujścia przez niemiecką część wyspy Uznam aż do Wolgastu (przez las, po asfalcie). Mimo tych trudności, bieg od lat przyciąga setki biegaczy z Polski, Niemiec i wielu innych krajów.

Dodatkowo po stronie niemieckiej w tym samym czasie odbywać się będzie półmaraton. W tym roku jubileuszowy, bo już po raz 30. Jego zawodnicy będą biegli ulicami Wolgastu i okolic. Organizatorami zawodów są świnoujski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” oraz Usedom – Marathon e.V. Wolgast.

Na zwycięzców czekają nagrody finansowe. W maratonie: 375 euro z pierwsze miejsce, 250 za drugie i 150 za trzecie. Natomiast w półmaratonie odpowiednio: 125, 75 i 50 euro.

OSiR Wyspiarz/UM Świnoujście

Zobacz również

Pamięci Tych, którzy nie powrócili z morza

Morski żywioł nie był nigdy Waszym wrogiem, nie był też przyjacielem. Ale wiedzieliście doskonale, że …

Jeden komentarz

  1. Jest 21.06 i nadal nie ma zapisów na maraton na podanej stronie 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.