Strona główna / Lokalne / Dbajmy o zieleń! Narzekamy na innych, ale nie jesteśmy wcale lepsi

Dbajmy o zieleń! Narzekamy na innych, ale nie jesteśmy wcale lepsi

Mieszkańcy miasta niejednokrotnie skarżą się na samochody należące do turystów, którzy parkują na zieleńcach i w miejscach niedozwolonych. Niestety, sami również stawiają auta gdzie popadnie.

Miejskie trawniki i zieleńce często zastawiane są przez parkujące samochody. Szczególnie w okresie letnim jest to problem, kiedy na wyspie Uznam przebywa więcej osób z różnych części kraju i Europy. Ale nie tylko oni parkują w niedozwolonych miejscach. Również mieszkańcy zostawiają samochody tam, gdzie im wygodniej, a nie tam, gdzie według przepisów powinni to zrobić. Według funkcjonariuszy Straży Miejskiej większość aut, które parkują na zieleńcach, ma tablice rejestracyjne zaczynające się literami ZSW.

– Świnoujście posiada status uzdrowiska – mówi Rafał Marciszewski, komendant Straży Miejskiej w Świnoujściu. – Powinniśmy wspólnie dbać o jego wizerunek, ale też o miejską zieleń. Do tego mamy okres suszy, rośliny mają deficyt wody. Parkowanie jeszcze bardziej je niszczy.

W uporządkowaniu parkowania w dzielnicy nadmorskiej oraz centrum na pewno pomoże Strefa Płatnego Parkowania, która zacznie obowiązywać od 1 lipca br. Tymczasem swoją rolę muszą spełniać mandaty karne w wysokości od 20 do 500 zł, które kierowcy otrzymują od Straży Miejskiej.

Tekst: BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Wizyta francuskiej fregaty FS „Latouche-Treville” w Świnoujściu

Francuska fregata FS „Latouche-Treville” zawinęła we wtorek, 17 maja, do Portu Wojennego w Świnoujściu. Jest …

Jeden komentarz

  1. I bardzo dobrze, karać bo innaczej porządku nie będzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.