Strona główna / Lokalne / Franciszek Gralak Brązowym Medalistą Mistrzostw Polski

Franciszek Gralak Brązowym Medalistą Mistrzostw Polski

W dniach 19-20 czerwca 2021r. w Łodzi młodzi reprezentanci Świnoujścia, uczniowie świnoujskich szkół podstawowych w składzie: Justyna Guzenda, Lena Szepke, Maria Wrębiakowska, Joanna Włodarczak i Franciszek Gralak wzięli udział w XXVII  Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych, czyli w Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce.

Czwartki Lekkoatletyczne były w latach 60 imprezą masową dla dzieci i młodzieży i stały się początkiem wspaniałych karier takich mistrzów jak: Irena Szewińska, Marian Woronin, Władysław Komar czy Jacek Wszoła. W 1995 roku Stowarzyszenie „Sport Dzieci i Młodzieży” wraz z Fundacją Polskiej Lekkiej Atletyki reaktywowało imprezę.

Podczas zawodów pogoda była słoneczna i sprzyjała poprawianiu własnych rekordów życiowych. Nasi zawodnicy doskonale poradzili sobie ze stresem osiągając wyniki zbliżone lub powyżej rekordów życiowych.

Największym sukcesem reprezentacji Świnoujścia jest Brązowy Medal Franciszka Gralaka w skoku wzwyż, który ustanowił rekord życiowy z wynikiem 160 cm.

Pasjonująca była końcówka tego konkursu, gdyż trzech zawodników uzyskało wysokość 160 cm. O złotym medalu przesądziła dogrywka, którą zwyciężył zawodnik z Torunia z wynikiem 161 cm, na miejscu drugim uplasował się zawodnik z Aleksandrowa Łódzkiego z mniejszą ilością strąceń niż Franek na wysokości 160 cm. Franek jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 1.

Na wyróżnienie zasługują również pozostałe starty:

Justyny Guzendy, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 2, która w biegu na 300 m ustanowiła rekord życiowy z wynikiem 46,47 i zajęła IX miejsce, zdobywając wysoką jak na jej wiek IV klasę sportową.

Leny Szepke, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1, która w skoku wzwyż zajęła IX miejsce z wynikiem 135 cm

Joanny Włodarczak, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 6, która w biegu na 600 m wywalczyła XII miejsce z wynikiem 1.50.23.

Marii Wrębiakowskiej, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 6, która na dystansie 600 m uplasowała się na XXVII miejscu z wynikiem 1.58.02

Organizatorem wyjazdu reprezentacji Świnoujścia do Łodzi był Ośrodek Sportu i Rekreacji  „Wyspiarz”.

Dzięki temu wyjazdowi nasi reprezentanci mogli zdobywać kolejne doświadczenia sportowe oraz mieli możliwość  rywalizacji  sportowej z najlepszymi zawodnikami na szczeblu krajowym.

Zobacz również

Pamięci Tych, którzy nie powrócili z morza

Morski żywioł nie był nigdy Waszym wrogiem, nie był też przyjacielem. Ale wiedzieliście doskonale, że …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.