Strona główna / Lokalne / Postawa marynarzy godna naśladowania
Foto: Mariusz Janik

Postawa marynarzy godna naśladowania

W poniedziałek, 14 czerwca, na ulicy Karsiborskiej prowadzącej do przeprawy promowej w Świnoujściu doszło do tragicznego wypadku. Samochód osobowy wypadł z drogi na pobocze, gdzie znajdują się pniaki pozostałe po wycince drzew. Samochód kilkukrotnie dachował.

Jako jedni z pierwszych na miejscu zdarzenia byli żołnierze Komendy Portu Wojennego w Świnoujściu. Pojazdem służbowym natychmiast zablokowali całą drogę i rozpoczęli udzielanie pomocy. Skupili się na mężczyźnie najciężej poszkodowanym, który podczas dachowania wyleciał z samochodu. Udrożnili mu drogi oddechowe i monitorowali jego stan do czasu przyjazdu ratowników medycznych. Niestety jak się później okazało obrażenia, których doznał były śmiertelne. Dodatkowo żołnierze przeczesali całe miejsce zdarzenia w poszukiwaniu innych poszkodowanych oraz sprawdzali i zabezpieczali teren przed ewentualnym lądowaniem śmigłowca LPR.

Foto: Mariusz Janik

Zobacz również

Syreny alarmowe w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

W niedzielę, 1 sierpnia, w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na terenie województwa zachodniopomorskiego zabrzmią …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.