Strona główna / Lokalne / Świnoujście 45. na liście najbardziej zmotoryzowanych miast w Polsce

Świnoujście 45. na liście najbardziej zmotoryzowanych miast w Polsce

W Świnoujściu na 1000 mieszkańców przypada 657,2 pojazdów mechanicznych. Plasuje to miasto na 45. miejscu rankingu zmotoryzowania. To ostatni wynik województwa zachodniopomorskiego.

Eksperci rankomat.pl przygotowując ranking najbardziej zmotoryzowanych miast wzięli pod uwagę samochody osobowe, ciężarowe i motocykle zarejestrowane w 66 miastach na prawach powiatu. W utworzeniu listy posłużono się danymi GUS opracowanymi dla każdego z trzech rodzajów pojazdów w przeliczeniu na 1000 mieszkańców. Miejsce na liście porównywarki wynika z sumy tych pojazdów przypadających na każdy tysiąc mieszkańców danego miasta. W Świnoujściu na 1000 mieszkańców zarejestrowanych jest 657,2 pojazdów. Dało to miejsce w piątej dziesiątce. W województwie zachodniopomorskim miasto zajmuje ostatnią pozycję. Bardziej zmotoryzowany jest Szczecin (691,3) oraz Koszalin (676,0). W skali kraju to Przemyśl (954,0) ma najwyższy poziom zmotoryzowania, a Wałbrzych (391,1) najniższy.

Świnoujście zajmuje 45. miejsce w rankingu zmotoryzowania miast, biorąc pod uwagę wszystkie 3 rodzaje pojazdów. Najlepiej w nadmorskim kurorcie wypada liczba zarejestrowanych motocykli (38,5, co daje 4. miejsce w Polsce). W przypadku liczby samochodów osobowych na 1000 mieszkańców, Świnoujście zajęło 42. pozycję z wynikiem 553, wyprzedzając Koszalin. Pod kątem ciężarówek, miasto plasuje się na dużo niższym, 54. miejscu z rezultatem 65,7

– Poziom zmotoryzowania mieszkańców może wpływać na cenę ubezpieczenia OC. Towarzystwa ubezpieczeniowe określając wysokość składki, biorą pod uwagę natężenie ruchu czy liczbę wypadków w okolicy. Dlatego OC w mniejszym mieście, takim jak np. Świnoujście jest tańsze niż w Szczecinie. Jednocześnie to jedne z wielu czynników analizowanych przez ubezpieczycieli. Bardzo ważne dla nich są również m.in. dane kierowcy i pojazdu. – wyjaśnia Tomasz Kroplewski, kierownik ds. rozwoju produktu rankomat.pl.

Zobacz również

Można już przejechać ulicą Dworcową

Ściągnięto znaki zakazujące skrętu  w prawo dla zjeżdżających z promów Bielik. Otwarto przejazd ulicą Dworcową. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.