Strona główna / Lokalne / Wakacyjny parkrun

Wakacyjny parkrun

W pierwszy wakacyjny weekend świnoujski Park Zdrojowy 196. raz gościł uczestników parkrun. O godz. 9.00 w ciepłych promieniach słońca na starcie stanęło 72 osób, które zdecydowały się rozpocząć ten dzień aktywnie. Wśród uczestników przeważali mieszkańcy naszej wyspy. Ponadto dołączyli do nas goście z Chrzanowa, Ziębic, Wrocławia, Oświęcimia, Berlina, Lassan i sąsiednich Międzyzdrojów oraz Wolina.
Słoneczna pogoda oraz doping zgromadzonych kibiców mobilizująco wpływał na biegaczy i „kijkarzy”.
Dzisiejsza edycja parkrun Świnoujście jest trzecią w tym roku. I mamy nadzieję, że już na stałe powrócimy do kalendarza.
Z Pań najkrócej na trasie przebywały: Emilia Wolińska, Magdalena Chruszcz Figiel i Karolina Romańska. Jeżeli chodzi o Panów to czołówka wygląda następująco: Jakub Figiel, Tadeusz Sambak, Robert Derda.
Dzisiejsze sportowe zmagania w parku dzielnie zabezpieczało 14 wolontariuszy, dzięki którym sympatycy porannego biegania mogli czuć się bezpiecznie na trasie oraz zostali sklasyfikowani w rankingu biegu.
Bardzo nas cieszy, że na wspólne biegowo-kijkowe spotkanie, przybywają również juniorzy i dzieci.
Serdecznie dziękujemy uczestnikom i wolontariuszom. To wspaniale, że możemy tworzyć razem sportową rodzinę. Do zobaczenia za tydzień.
A już za tydzień zapraszamy do Parku Zdrojowego na 197. odsłonę parkrun Świnoujście. Dołączcie do sobotnich zmagania z kilometrami – bo w parku zawsze fajnie jest. Czekamy na Was.
Szczegółowe wyniki biegu znajdziecie pod linkiem: https://www.parkrun.pl/swinoujscie/results/latestresults/
Autorka notatki: Agnieszka Drzewiecka; autor zdjęć: Piotr Zgraja

Zobacz również

W niedzielę do Świnoujścia przyjadą Motomikołaje

Corocznej tradycji staje się zadość! Motołaje nadjeżdżają jedno- i dwuśladach. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Aktywnego Wsparcia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.