Strona główna / Bez kategorii / Budżet Obywatelski 2022. Do 20 lipca można składać wnioski z propozycjami

Budżet Obywatelski 2022. Do 20 lipca można składać wnioski z propozycjami

Masz pomysł na ciekawą inwestycję, która przydałaby się w naszym mieście? A może na wydarzenie/imprezę o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym czy sportowym? Jeśli tak, to koniecznie złóż w tej sprawie wniosek do Budżetu Obywatelskiego. Masz czas do 20 lipca 2021 r. Każdy wniosek musi mieć poparcie 30 osób.

Przewidywana kwota środków BO 2021 wynosi 3,3 mln zł. Podobnie, jak w poprzednich edycjach, BO jest podzielony na tzw. twarde (inwestycyjne) propozycje i tzw. miękkie (o charakterze prospołecznym, kulturalne, sportowe itd.)

Łączny koszt realizacji projektów tzw. twardych nie może przekroczyć kwoty 3 050 000,00 zł, natomiast tzw. miękkich – 250 000,00 zł.

Koszt realizacji jednego projektu tzw. twardego nie może przekroczyć 1 mln złotych, a miękkiego – 40 tys. złotych. Przed złożeniem wniosku ze swoją propozycją jej autor może ją skonsultować z komórkami organizacyjnymi Urzędu Miasta i jednostkami organizacyjnymi Miasta oraz uzyskać nieodpłatną pomoc w zakresie wstępnego oszacowania kosztu inicjatywy.

Druki wniosków, list poparcia i inne dokumenty są dostępne na oficjalnej stronie miasta www.swinoujscie.pl oraz stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Świnoujście

 

Wypełnione formularze wniosków wraz z kompletem wymaganych załączników można złożyć  do 20 lipca 2021 r., osobiście, elektronicznie lub za pośrednictwem tradycyjnej poczty

Osobiście w niżej wymienionych punktach:

1) Urząd Miasta Świnoujście Stanowisko Obsługi Interesantów Urzędu Miasta Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/5;

2) Informacja Turystyczna, Plac Słowiański 6/1;

3) Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Piłsudskiego 15;

4) Miejski Dom Kultury, Filia nr 1 – Osiedle Przytór-Łunowo, ul. Zalewowa 40;

5) Miejski Dom Kultury, Filia nr 2 – Osiedle Warszów, ul. Sosnowa 18;

6) Miejski Dom Kultury, Filia nr 3 – Osiedle Karsibór, ul. 1 Maja 40.

 

W formie elektronicznej:

– przesyłając wypełniony, zeskanowany formularz wniosku na adres wo.kancelaria@um.swinoujscie.pl lub poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą na platformie ePUAP na formularzu „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”.

 

Za pośrednictwem tradycyjnej poczty:

– na adres Urzędu Miasta Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/5, 72-600 Świnoujście z dopiskiem „Budżet Obywatelski 2022 r. – Projekt”. Za datę złożenia wniosku uważa się datę stempla pocztowego.

 

Lista projektów dopuszczonych do głosowania zostanie zgodnie z harmonogramem opublikowana w dniu 31 sierpnia 2021 r. na stronie internetowej www.swinoujscie.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta bip.um.swinoujscie.pl razem z kartą do głosowania. W tym dniu rozpocznie się głosowanie, które potrwa do 5 października 2021 r.

 

W miesiącach wrzesień-październik odbędą się również spotkania konsultacyjne autorów projektów z mieszkańcami Miasta oraz publiczna prezentacja projektów przez autorów. O szczegółach będziemy Mieszkańców informować na bieżąco.

 

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Postawić się zimie, czyli jak znaleźć dobry nastrój, kiedy przytłacza otoczenie

Zima kojarzy się ze śniegową bielą, ale to tylko jej jasne oblicze, druga strona tej …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.