Strona główna / Lokalne / Sukces Franciszka Gralaka – lekkoatletyczne srebro na Mistrzostwach Polski

Sukces Franciszka Gralaka – lekkoatletyczne srebro na Mistrzostwach Polski

Podczas Mistrzostw Polski – Ogólnopolskiego Finału „Lekkoatletyka dla każdego”, który odbył się w dniu 29 czerwca 2021 r. w Sieradzu, Franek zdobył srebrny medal w skoku wzwyż w kategorii U 14 z wynikiem 160 cm, przegrywając złoto jednym strąceniem na niższej wysokości. Zwycięzca konkursu również uzyskał wynik 160 cm.

Franek jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 1, na co dzień trenuje w sekcji lekkoatletycznej OSIR „Wyspiarz”. W swoim sportowym dorobku jest już trzykrotnym medalistą Mistrzostw Polski, siedmiokrotnym mistrzem województwa w swojej kategorii wiekowej.

W zawodach wystartował również jego klubowy kolega Dawid Pecyna w kategorii U 16, w biegu na 300 m zajmując XI pozycję. Dawid jest bardzo dobrze zapowiadającym się młodzikiem, specjalizującym się w biegach średnich na dystansie 600 m.

Dawid jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 4. Za swoje dotychczasowe sukcesy sportowe dostał powołanie do kadry wojewódzkiej i weźmie udział w obozie szkoleniowym w sierpniu. Jest aktualnym Mistrzem Województwa w kategorii U16 w biegu na 300 m.

Zarówno Dawid jak i Franek reprezentowali nasze województwo  w Sieradzu i wraz z koleżankami i kolegami z innych klubów w klasyfikacji województw zajęliśmy wysokie IV miejsce w Polsce.

Zobacz również

Pamięci Tych, którzy nie powrócili z morza

Morski żywioł nie był nigdy Waszym wrogiem, nie był też przyjacielem. Ale wiedzieliście doskonale, że …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.