niedziela , 2 października 2022
Strona główna / Lokalne / Piesi i rowerzyści nie dojadą do latarnii morskiej? Świnoujście ustawiło znaki zakazu

Piesi i rowerzyści nie dojadą do latarnii morskiej? Świnoujście ustawiło znaki zakazu

Do latarni morskiej w Świnoujściu tylko samochodem? Zakaz dla pieszych i rowerzystów!

Na wniosek firmy PORR, której przeszkadzali rowerzyści i piesi na ogólnodostępnej (jeszcze) drodze publicznej Ku Morzu – jedynej prowadzącej do latarni morskiej, ustawiono znaki, które zakazują poruszania się po niej  pieszym i rowerzystom.  Warto przypomnieć, że innej drogi nie ma.

Dodatkowo samorząd postanowił wyłączyć z możliwości parkowania całe pobocze przyległe do tej drogi, które w związku z brakiem jakiegokolwiek cywilizowanego parkingu pełniło funkcję awaryjnych, oczywiście bezpłatnych miejsc do parkowania.

Miasto przyjazne turystom. Miasto przyjazne mieszkańcom.

Ręce opadają.

Nasz komentarz:

To co w ostatnich latach dzieje się między innymi  na prawobrzeżu dosłownie nie mieści się w głowie. Przez zaniechania samorządu i niekompetencję urzędników największe atrakcje turystyczne naszego miasta i tereny rekreacyjne na prawobrzeżu systematycznie są dewastowane i beznamiętnie degradowane. Wycięto tysiące drzew, zdewastowano i zamknięto  duży odcinek plaży, który według dialogu społecznego miał być zawsze ogólnodostępny.  Zamknięto czasowo falochron wschodni i zniszczono bezcenne zabytki. O mały włos nie zabudowano okolicy latarni kolejnymi zbiornikami z gazem i zdewastowano zabytkowy park – samorząd planował wycinkę na tym terenie kilkuset starych drzew. Teraz wstrzymano wszelkie inwestycje drogowe  i… wprowadzono nową organizację ruchu. Czyżby miasto zamiast uporządkować i zagospodarować  ten najbardziej zaniedbany fragment miasta postanowiło go po prostu zamknąć? Niemożliwe? W tym mieście wszystko jest możliwe!

Zobacz również

Grzegorz Walijewski z IMGW: złota polska jesień od środy

Nareszcie doczekamy się złotej polskiej jesieni. Po chłodnym i deszczowym weekendzie i pierwszych dniach przyszłego …

5 komentarzy

  1. Dobry flex na baterie wyj…ac znak do lasu!!
    A temu co podpisal na to zgode dac zakaz wjazdu ale do Swinoujscia!

  2. Co kur.....?

    Ja pierdziele no bez przesady!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.