Strona główna / Bez kategorii / Zmiana organizacji ruchu na ul. Ku Morzu

Zmiana organizacji ruchu na ul. Ku Morzu

W związku z realizacją inwestycji rozbudowy terminalu LNG, lider konsorcjum, firma PORR SA podjęła działania dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa ruchu.  W związku z postępem prac w ww. inwestycji przewiduje się zwiększony ruch samochodowy na ul. Ku Morzu, dlatego w  ramach nowej organizacji ruchu zostanie wykonany ciąg pieszo-rowerowy biegnący wzdłuż ul. Ku Morzu (dojazd do Latarni Morskiej i Fortu Gerharda).

Zmiany w organizacji ruchu wprowadzone zostaną w perspektywie najbliższych trzech tygodni. O szczegółach wykonawca będzie informować na bieżąco i z odpowiednim wyprzedzeniem.

Równocześnie pragniemy wyrazić słowa ubolewania z powodu niepotrzebnych, negatywnych emocji, które zostały wywołane w ostatnich dniach przez nieodpowiedzialne zachowanie osoby, która zdjęła folię ze znaków drogowych  dotyczących tymczasowej zmiany ruchu.

Oznakowanie pionowe było wykonywane etapami i dlatego miało być zakryte aż  do momentu wykonania  wszystkich zaplanowanych prac (ciąg pieszo-rowerowy, oznakowanie pionowe). Intencją wykonawcy terminalu LNG jest zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego oraz ułatwienie dostępu do świnoujskich zabytków. Mamy nadzieję, że dzięki wprowadzonym rozwiązaniom uda się pogodzić oczekiwania dotyczące sezonu wakacyjnego z trwającą inwestycją kluczową dla bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Zobacz również

Gdańsk organizatorem EuroSkills 2023

16 czerwca br., podczas posiedzenia WorldSkills Europe General Assembly w Krakowie został wskazany gospodarz EuroSkills …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.