Strona główna / Lokalne / Korupcja przy budowie parkingu w Świnoujściu

Korupcja przy budowie parkingu w Świnoujściu

Dwaj wrocławscy przedsiębiorcy zatrzymani przez CBA. Chodzi o korupcję w związku z budową parkingu przy terminalu promowym w Świnoujściu.

Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Szczecinie prowadzą pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, śledztwo w kierunku popełniania przestępstw o charakterze korupcyjnym w związku z inwestycją Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. – budową parkingu przy terminalu promowym w Świnoujściu.

Funkcjonariusze CBA zatrzymali na terenie województwa dolnośląskiego dwie osoby podejrzane o udział w procederze korupcyjnym, które w ramach prowadzonej działalności gospodarczej miały wręczyć korzyść majątkową. Wszystko wskazuje na to, że mężczyźni w zamian za łapówkę oczekiwali wykorzystania oferowanych przez nich towarów w trakcie prowadzonej inwestycji.

Jednocześnie przeszukano nieruchomości zajmowane przez zatrzymanych oraz podmioty powiązane ze sprawą.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty korupcyjne w Prokuraturze Regionalnej w Szczecinie. Prokurator zastosował wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym dozór Policji, zakaz kontaktowania się oraz poręczenia majątkowe w wysokości 50 tys. zł.

Śledztwo ma charakter rozwojowy.

Zobacz również

Świnoujścianie na Halowym Mitingu Lekkoatletycznym w Szczecinie

  Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w dniu 22 stycznia 2022 r. zorganizował dla zawodników …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.