Strona główna / Lokalne / Kolejny raport z prac przy budowie tunelu pod Świną

Kolejny raport z prac przy budowie tunelu pod Świną

Na wyspie Uznam wykańczany jest wiadukt w ciągi ulicy Karsiborskiej. W ubiegłym tygodniu z asfaltu lanego wykonywano warstwę wiążącą.

W rejonie rampy i tunelu budowanego metodą stropową, czyli na odcinku  od pierwszego do jedenastego segmentu, kontynuowane jest uszczelnianie konstrukcji oraz jej wykańczanie. Prowadzone są także roboty porządkowe.

W komorze startowej, gdzie Wyspiarka rozpoczęła drążenie tunelu, na bieżąco są uczelniane oraz myte ściany szczelinowe.

Maszyna TBM konsekwentnie każdego dnia drąży i układa kolejne pierścienie. W zeszłym tygodniu zamontowała ich 39.

W zakładzie STP nieustająco trwa separacja urobku wydobytego w trakcie drążenia, a następnie jego transport na pole refulacyjne. Oczyszczona płuczka wiertnicza jest ponownie wykorzystywana przez maszynę TBM.

W zakładzie prefabrykacji trwa montaż form do produkcji prefabrykatów na konstrukcje wewnętrzne. Z kolei wyprodukowane wcześniej elementy obudowy tunelu są transportowane w rejon komory startowej.

Tymczasem po drugiej stronie Świny, na wyspie Wolin, w komorze odbiorczej budowane jest łoże, które umożliwi wprowadzenie tarczy i bram maszyny TBM do szybu. To tam Wyspiarka zakończy swoją pracę.

Trwa odpompowywanie wody z wnętrza komory odbiorczej oraz rampy. Prowadzone są roboty wykończeniowe konstrukcji rampy. Wykańczany jest także wiadukt w segmencie R11.

Po obu stronach cieśniny kontynuowana jest przebudowa i budowa sieci uzbrojenia terenu oraz infrastruktury drogowej. Trwają także roboty drogowe.

Zobacz również

Najdłuższy lądowy odcinek Baltic Pipe w Polsce jest gotowy do nagazowania

GAZ SYSTEM ponad 30 dni przed planowanym terminem dokonał odbioru technicznego gazociągu Goleniów – Ciecierzyce. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.