Strona główna / Lokalne / Prace wykończeniowe na obu wiaduktach

Prace wykończeniowe na obu wiaduktach

Budowa tunelu pod Świną to nie tylko jego drążenie pod ziemią. Inwestycja to także fragmenty tunelu wykonanego metodą stropową oraz zupełnie nowe drogi i wiadukty. Trwają właśnie prace wykończeniowe.

W ubiegłym tygodniu z asfaltu lanego wykonywano warstwę wiążącą na wiadukcie, który powstaje w ciągu ulicy Karsiborskiej na Uznamie. Z kolei na wyspie Wolin końcowe prace prowadzone są przy wiadukcie budowanym w segmencie R11.

Po obu stronach cieśniny kontynuowana jest przebudowa i budowa sieci uzbrojenia terenu oraz infrastruktury drogowej. Nieustanie wykonywane są także roboty drogowe.

Co poza tym na budowie? Po stronie wyspy Uznam, w rejonie rampy i tunelu budowanego metodą stropową, czyli na odcinku od pierwszego do jedenastego segmentu, kontynuowane jest uczelnianie konstrukcji oraz prace wykończeniowe.

W komorze startowej, gdzie maszyna drążąca TBM Wyspiarka rozpoczęła drążenie tunelu, na bieżąco są uczelniane oraz myte ściany szczelinowe.

Z kolei TBM konsekwentnie każdego dnia drąży i układa kolejne pierścienie. W zeszłym tygodniu zamontowała ich 39. Do wczoraj (do 26 lipca włącznie) długość tunelu sięgnęła 877 metrów.

W zakładzie STP nieustająco trwa separacja urobku wydobytego w trakcie drążenia, a następnie jego transport na pole refulacyjne. Oczyszczona płuczka wiertnicza jest ponownie wykorzystywana przez maszynę TBM.

W zakładzie prefabrykacji trwa montaż form do produkcji prefabrykatów na konstrukcje wewnętrzne.

Tymczasem po drugiej stronie Świny, na wyspie Wolin, w komorze odbiorczej budowane jest łoże, które umożliwi wprowadzenie tarczy i bram maszyny TBM do szybu. To tam Wyspiarka zakończy swoją pracę.

 UM Świnoujście/Sweco

Zobacz również

Pamięci Tych, którzy nie powrócili z morza

Morski żywioł nie był nigdy Waszym wrogiem, nie był też przyjacielem. Ale wiedzieliście doskonale, że …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.