Strona główna / Lokalne / Otwarte regaty Polskiej Ligi Żeglarskiej!

Otwarte regaty Polskiej Ligi Żeglarskiej!

W ostatni weekend sierpnia w Szczecinie Polska Liga Żeglarska otworzy szeroko drzwi dla wszystkich chętnych spróbowania ligowego ścigania. W związku z zainteresowaniem nowych klubów zgłoszeniami na kolejny sezon organizatorzy zdecydowali o dodaniu do kalendarza kolejnych, próbnych regat, w których można przetestować swoje możliwości w formacie Polskiej Ligi Żeglarskiej.

Sezon Polskiej Ligi Żeglarskiej rozpoczął się od majowych kwalifikacji w Sopocie. Pomimo rozszerzenia obu poziomów Ligi do 18 zespołów zainteresowanie klubów z całej Polski było tak duże, że konieczne było zorganizowanie rundy kwalifikacyjnej o tym, które załogi powalczą w tegorocznej 1. Lidze.

Organizatorzy prognozują większe zainteresowanie startami w cyklu w sezonie 2022. Stąd pomysł na organizację dodatkowych regat, podczas których nowe kluby nie biorące udziału w tegorocznych rozgrywkach będą mogły spróbować startu i zmierzyć się w ligowym formacie.

Otwarte regaty Polskiej Ligi Żeglarskiej odbędą się w Szczecinie w dniach 28-29 sierpnia. Swój udział może zgłosić każda załoga lub każdy klub. Termin zgłoszeń dla załóg nie biorących udziału w Lidze w tym sezonie to 15 sierpnia. Po tym terminie zostaną dopuszczone załogi startujące już w 1. Kidze, a dalej w Ekstraklasie.

Foto: Gwidon Libera, www.ligazeglarska.pl

Zobacz również

WOŚP w Świnoujściu. Będzie można wspinać się na ściance, ale nie tylko…

Harcerski Sztab WOŚP w Świnoujściu zaprasza na wspólne spędzenie najbliższego weekendu za datek – wrzut do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.