Strona główna / Lokalne / Po transgranicznej promenadzie przejechano 3 mln razy

Po transgranicznej promenadzie przejechano 3 mln razy

Dokładnie 3 012 283 rowerzystów przejechało tylko od  połowy maja 2017 roku przez transgraniczną promenadę. W tym roku, jak dotąd, szczytowym dniem był 21 lipca. Wówczas licznik zamontowany na promenadzie odnotował niemal 7 tysięcy rowerzystów!

19 sierpnia minie 10 lat od otwarcia Transgranicznej Promenady. Mogą z niej korzystać zarówno piesi, biegacze, rolkarze, jak i oczywiście rowerzyści. Od początku istnienia trasa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

W połowie maja 2017 roku na promenadzie zamontowano specjalny licznik, który zlicza wszystkich przejeżdżających nią rowerzystów. Według danych z tego licznika, liczba rowerzystów stale rośnie. Od początku tego roku dziennie skorzystało z niej średnio niemal 1,5 tys. W weekendy ta liczba jeszcze wzrasta.

Aktualne dane z licznika rowerowego na Transgranicznej Promenadzie można obserwować na stronie internetowej: http://swinoujscie.visio-tools.com/

Transgraniczna Promenada łączy Świnoujście z sąsiednimi niemieckimi kurortami. Powstała w ramach wspólnego, polsko-niemieckiego projektu. Jej budowa była dofinansowana aż w 85 procentach ze środków Unii Europejskiej.

Przypominamy, że do końca września pod adresem e-mail: konsultacje@um.swinoujscie.pl czekamy na Państwa uwagi, komentarze, pomysły, propozycje przyszłych rozwiązań komunikacyjnych w naszym mieście, w ramach trwających konsultacji społecznych Twój Ruch. Więcej na ten temat znajdziecie Państwo na stronie internetowej miasta www.swinoujscie.pl, bezpośredni link:  http://www.swinoujscie.pl/pl/contents/789

 

Info i fot. BIK Urząd Miasta Świnoujście

Zobacz również

Kilkaset osób odwiedziło międzyzdrojskie muzeum Wolińskiego Parku Narodowego

Za darmo można było wejść do muzeum i na własne oczy przekonać się jakie zwierzęta …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.