Strona główna / Lokalne / Markowy Festiwal. Dzień czwarty

Markowy Festiwal. Dzień czwarty

Pierwszym akordem czwartego dnia Markowego Festwialu będzie muzyczne Spotkanie z zespołem Plateau. Od lat łączą poetyckie teksty z rockowymi i akustycznymi brzmieniami. Mają na koncie 5 płyt. Wydany w 2011 roku album „Projekt Grechuta” okazał się wielkim sukcesem, a Plateau zagrali ponad 300 koncertów promujących tę płytę, zapraszając na swoją trasę koncertową m.in. Martynę Jakubowicz, Renatą Przemyk, Magdę Umer, Marka Jackowskiego, Adama Nowaka (Raz Dwa Trzy). „W związku z Tobą” ukazała się w 2016 roku i przyniosła im kolejny przebój – utwór „Niebezpiecznie piękny świt”, który dotarł do pierwszych miejsc kilkudziesięciu list przebojów w całej Polsce. Podczas Markowego Festiwalu wspomną muzycznie Marka Grechutę, Leonarda Cohena oraz Marka Jackowskiego, z którym współpracowali przez 2,5 roku i który zagrał z zespołem PLATEAU ostatni swój koncert w życiu oraz podarował im dwie piosenki. Zapraszamy do Muszli Koncertowej przy Promenadzie o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

Drugi akord to także wspomnienie wyjątkowego artysty – niezapomnianego Andrzeja Zauchy. Był jednym z najpopularniejszych polskich muzyków przełomu lat ’80 oraz ’90. Był także aktorem, kabareciarzem, perkusistą, saksofonistą, a z wykształcenia… zecerem. Zginął tragicznie, zastrzelony przez francuskiego reżysera Yves’a Goulais, z którego żoną miał romans. W  karierze muzycznej wydał cztery albumy solowe, pełne niezapomnianych przebojów – „Wszystkie stworzenia duże i małe”, „Stare, nowe, najnowsze” oraz „Andrzej Zaucha”. Już po śmierci muzyka, w 1992 roku wydano krążek zatytułowany „Ostatnia płyta”. Podczas Markowego Festiwalu w koncercie zatytułowanym „Byłaś serca biciem”utwory Andrzeja Zauchy zabrzmią w wykonaniu Małgorzaty Ostrowskiej, Kasi Moś, Dodo Jaszczyńskiej, Marka Piekarczyka, Piotra Cugowskiego, Michała Kaczmarka oraz Pawła Wolsztyńskiego. Bilety można nabyć w serwisie www.kupbilecik.pl oraz stacjonarnych punktach sprzedaży MDK Świnoujście.

 

Zobacz również

W niedzielę do Świnoujścia przyjadą Motomikołaje

Corocznej tradycji staje się zadość! Motołaje nadjeżdżają jedno- i dwuśladach. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Aktywnego Wsparcia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.