Strona główna / Lokalne / Nowy sprzęt w Zakładzie Opieki Długoterminowej przy ul. Bydgoskiej

Nowy sprzęt w Zakładzie Opieki Długoterminowej przy ul. Bydgoskiej

Trwa wyposażanie budynku Zakładu Opieki Długoterminowej przy ul. Bydgoskiej. W pokojach stoją już nowe łóżka, dojechała również część mebli i komputery. Wkrótce pojawi się sprzęt do fizjoterapii. Na początku września ZOD ma przyjąć pierwszych pacjentów.

Inwestorem obiektu, który zrealizowany został w formule „Zaprojektuj i wybuduj” jest Miasto – Gmina Świnoujście. Wykonawcą była firma Mirbud.

Celem powstania Zakładu Opieki Długoterminowej jest zapewnienie dobrej opieki osobom z przewlekłymi chorobami – mówi Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia. Obiekt zastąpi ten istniejący obecnie przy ulicy Żeromskiego. Posiada niezależne i nieprzechodnie oddziały, dobrą izolację od hałasu, a pomieszczenia zapewnią pacjentom intymność i domową atmosferę. Powstał w takiej formule, aby w razie potrzeby można go było rozbudować.

W oddziale opiekuńczo-leczniczym będą 83 łóżka dla pensjonariuszy. W budynku są też gabinety do rehabilitacji. Każdy pokój dla pensjonariuszy ma swoją łazienkę. Są również warsztaty, magazyny oraz pomieszczenia administracyjne i socjalne. Zagospodarowany został także teren wokół obiektu, w tym dziedziniec. Powstały chodniki, parking, zamontowano elementy małej architektury, posadzono zieleń.

Jesteśmy na etapie wyposażania obiektu – mówi dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczego Anna Szablewska. – Czekamy jeszcze na sprzęt do fizjoterapii, który wykorzystywany będzie na potrzebny naszych podopiecznych. W pokojach pacjentów i administracji są już meble, dojechał także sprzęt komputerowy.

Zakład ma przyjąć pierwszych pacjentów we wrześniu 2021 roku. Oficjalne otwarcie nastąpi w ostatnich dniach sierpnia. Powierzchnia obiektu to 6.800 m2. Umowę na budowę ZOD miasto podpisało już w maju 2018 roku. Zgodnie z nią, obiekt miał być gotowy w styczniu 2020 roku, jednak inwestycję zablokowały protesty dotyczące wycinki drzew, niezbędnej aby powstał obiekt. Sprawa trafiła do sądu, gdzie przyznano rację Miastu. Wszystko to jednak trwało i spowodowało konieczność przesunięcia terminu. Koszt budowy ZOD wyniósł ponad 34 mln złotych.

 

Tekst: BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Przez wiele dni mieszkała w porzuconym samochodzie

W związku z niską temperaturą panującą na zewnątrz, Straż Miejska zwiększyła kontrole miejsc bytowania osób …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.