Strona główna / Bez kategorii / PSP: od poniedziałku do wtorkowego poranku strażacy wyjeżdżali do akcji aż 1174 razy
Foto: PAP/Paweł Supernak

PSP: od poniedziałku do wtorkowego poranku strażacy wyjeżdżali do akcji aż 1174 razy

Od wczoraj do dziś rano strażacy wyjeżdżali do akcji związanych z usuwaniem skutków zjawisk atmosferycznych 1174 razy. Najwięcej w woj. mazowieckim, lubelskim, dolnośląskim, pomorskim i małopolskim – poinformował PAP we wtorek rano rzecznik komendanta głównego PSP bryg. Krzysztof Batorski.

W poniedziałek wieczorem oraz w nocy z poniedziałku na wtorek nad Polską przeszedł kolejny front burzowy.

Według przekazanych przez bryg. Krzysztofa Batorskiego we wtorek rano statystyk, do akcji związanych z usuwaniem skutków zjawisk atmosferycznych strażacy wyjeżdżali 1174 razy. W poniedziałek 844 razy, a od północy – 330 razy. „Najwięcej w woj. mazowieckim (309), lubelskim (223), dolnośląskim (95), pomorskim (79) i małopolskim (52)” – rzecznik komendanta głównego PSP.

We wtorek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nadal utrzymuje ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia o silnych deszczach z burzami, silnym wietrze i burzach z gradem. Alerty obowiązują we wschodniej i zachodniej części kraju; w województwach: lubuskim, zachodniopomorskim, wielkopolskim, północnych powiatach pomorskiego, a także w warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim i podkarpackim.

W tych regionach synoptycy prognozują opady sięgające od 0 mm do 50 mm, którym towarzyszyć będą burze z porywami silnego wiatru, w porywach od 75 do 100 km/h. Lokalnie spadnie także grad. (PAP)

Autorka: Daria Kania

Zobacz również

Jak ubezpieczają się polscy rolnicy?

Nie wszyscy rolnicy zdają sobie sprawę, że obowiązkowe polisy nie obejmują ochroną wszystkich składników ich …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.