Strona główna / Lokalne / W Międzyzdrojach na sportowo

W Międzyzdrojach na sportowo

Międzyzdroje nie zwalniają tempa! Oprócz aktywności sportowych proponowanych codziennie w Miejskiej Strefie Aktywności na plaży, 17 – tego sierpnia br. można było też pobiegać  O godz. 09:00, jak co roku, wystartował Bieg Śniadaniowy. W biegu o charakterze rekreacyjnym, udział wzięło 500 uczestników a trasa biegu, ulicami miasta, nie przekroczyła 5 km. 

O godz. 17:50 na Alei Gwiazd rozpoczął się XXII Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny im. Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego. Impreza poświęcona jest pamięci mistrzów olimpijskich Władysława Komara ( pchnięcie kulą – 1972r. – Monachium – złoty medal )  i Tadeusza Ślusarskiego ( skok o tyczce – 1976r. Montreal – złoty medal, 1980r. – Moskwa – srebrny medal ), którzy 17 sierpnia 1998r. wracając z organizowanych w Międzyzdrojach zawodów, zginęli tragicznie w okolicach Przybiernowa. Dla uczczenia pamięci Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego w dniu ich śmierci organizowany jest mityng, w którym odbywają się konkursy pchnięcia kulą VIP i skoku o tyczce.

Dzień wcześniej tj. 16.08. o godz. 19:00, w kościele parafialnym pw. św. Piotra Apostoła odbyła się  msza św o pokój duszy olimpijczyków.     

W konkursie skoku o tyczce udział wzięło 11 tyczkarzy, w tym czterech uczestników tegorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio. W rywalizacji tyczkarzy nie zabrakło również i  naszych zawodników:  Piotra Liska, Pawła Wojciechowskiego, Roberta Sobery i Sebastiana Chmary juniora. I miejsce w konkursie z wynikiem 5.65 zajął Matt Ludwig.  Amerykanin w najlepszej próbie pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,65 m. II miejsce wywalczył zawodnik z Łotwy Marek Arents z wynikiem 5.60, a III miejsce Paweł Wojciechowski z wynikiem 5.50.

W pchnięciu kulą VIP wystąpili artyści, byli sportowcy oraz przyjaciele tragicznie zmarłych mistrzów olimpijskich. O wygraną, w strugach deszczu dzielnie walczyli m.in. aktor Zbigniew Buczkowski, mistrz olimpijski Jacek Wszoła, Andrzej Supron, a także Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek. Spośród  11 zawodników najlepszym okazał się Antoni Niemczak, maratończyk, mistrz Polski w maratonie z 1980r.  Relację na żywo z  przebiegu zawodów można było śledzić na antenie TVP Sport .  Podczas mityngu podziękowanie za wzorową organizację imprez promujących wartości olimpijskie i olimpijczyków otrzymał Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek.  Na imprezie nie zabrakło uczestników tegorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio. Najbardziej „rozchwytywanym” przez chętnych do zrobienia wspólnego zdjęcia  był zdobywca brązowego medalu w biegu na 800 m. Patryk Dobek. 

Anetta Czyżak

UM Międzyzdroje

Zobacz również

Międzyzdroje. Wszystkie kąpieliska są bezpieczne i stale kontrolowane

Na chwilę obecną w Międzyzdrojach nie ma skażeń naszych wód – Zalewu Szczecińskiego i Bałtyku. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.