Strona główna / Lokalne / W Międzyzdrojach na sportowo

W Międzyzdrojach na sportowo

Międzyzdroje nie zwalniają tempa! Oprócz aktywności sportowych proponowanych codziennie w Miejskiej Strefie Aktywności na plaży, 17 – tego sierpnia br. można było też pobiegać  O godz. 09:00, jak co roku, wystartował Bieg Śniadaniowy. W biegu o charakterze rekreacyjnym, udział wzięło 500 uczestników a trasa biegu, ulicami miasta, nie przekroczyła 5 km. 

O godz. 17:50 na Alei Gwiazd rozpoczął się XXII Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny im. Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego. Impreza poświęcona jest pamięci mistrzów olimpijskich Władysława Komara ( pchnięcie kulą – 1972r. – Monachium – złoty medal )  i Tadeusza Ślusarskiego ( skok o tyczce – 1976r. Montreal – złoty medal, 1980r. – Moskwa – srebrny medal ), którzy 17 sierpnia 1998r. wracając z organizowanych w Międzyzdrojach zawodów, zginęli tragicznie w okolicach Przybiernowa. Dla uczczenia pamięci Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego w dniu ich śmierci organizowany jest mityng, w którym odbywają się konkursy pchnięcia kulą VIP i skoku o tyczce.

Dzień wcześniej tj. 16.08. o godz. 19:00, w kościele parafialnym pw. św. Piotra Apostoła odbyła się  msza św o pokój duszy olimpijczyków.     

W konkursie skoku o tyczce udział wzięło 11 tyczkarzy, w tym czterech uczestników tegorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio. W rywalizacji tyczkarzy nie zabrakło również i  naszych zawodników:  Piotra Liska, Pawła Wojciechowskiego, Roberta Sobery i Sebastiana Chmary juniora. I miejsce w konkursie z wynikiem 5.65 zajął Matt Ludwig.  Amerykanin w najlepszej próbie pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,65 m. II miejsce wywalczył zawodnik z Łotwy Marek Arents z wynikiem 5.60, a III miejsce Paweł Wojciechowski z wynikiem 5.50.

W pchnięciu kulą VIP wystąpili artyści, byli sportowcy oraz przyjaciele tragicznie zmarłych mistrzów olimpijskich. O wygraną, w strugach deszczu dzielnie walczyli m.in. aktor Zbigniew Buczkowski, mistrz olimpijski Jacek Wszoła, Andrzej Supron, a także Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek. Spośród  11 zawodników najlepszym okazał się Antoni Niemczak, maratończyk, mistrz Polski w maratonie z 1980r.  Relację na żywo z  przebiegu zawodów można było śledzić na antenie TVP Sport .  Podczas mityngu podziękowanie za wzorową organizację imprez promujących wartości olimpijskie i olimpijczyków otrzymał Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek.  Na imprezie nie zabrakło uczestników tegorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio. Najbardziej „rozchwytywanym” przez chętnych do zrobienia wspólnego zdjęcia  był zdobywca brązowego medalu w biegu na 800 m. Patryk Dobek. 

Anetta Czyżak

UM Międzyzdroje

Zobacz również

103 lata polskiej Marynarki Wojennej

28 listopada 1918 roku, Naczelnik Państwa Polskiego Józef Piłsudski, wydał rozkaz nakazujący utworzenie Marynarki Polskiej. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.