Strona główna / Bez kategorii / Synoptyk IMGW: czwartek pochmurny z opadami deszczu
Foto: PAP/Wojciech Pacewicz

Synoptyk IMGW: czwartek pochmurny z opadami deszczu

W czwartek na obszarze całego kraju będzie pochmurna, mogą też wystąpić opady deszczu – poinformowała PAP synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska.

Czwartkowy ranek rozpocznie się w całym kraju dużym zachmurzeniem. Wszędzie możliwe też są przelotne opady deszczu. Nie jest też wykluczone, że po południu lokalnie pojawią się burze „z tym że w tych burzach może spaść do 10-15 litrów deszczu na mkw” – zaznaczyła synoptyk IMGW. Porywy wiatru podczas burz nie przekroczą 65 km/h.

Z intensywniejszymi opadami muszą się liczyć mieszkańcy pasa centralnego kraju od Pomorza Środkowego przez Kujawy i Łódź aż po Dolny Śląsk. Wysoko w Tatrach możliwy deszcz ze śniegiem.

We wschodniej części kraju wiatr będzie miał kierunek jeszcze południowy, ale na zachodzie ten kierunek będzie się zmieniał na północno-zachodni, a nad samym morzem na kierunek północny.

„Będzie raczej chłodno” – przekazała synoptyk. Temperatura maksymalna w czwartek wyniesie od 15 stopni Celsjusza na Wybrzeżu i w rejonach podgórskich do 20 stopni na Zamojszczyźnie. W centrum kraju około 17-18 stopni.(PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

Zobacz również

Jak ubezpieczają się polscy rolnicy?

Nie wszyscy rolnicy zdają sobie sprawę, że obowiązkowe polisy nie obejmują ochroną wszystkich składników ich …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.