Strona główna / Lokalne / Czy maszyna do drążenia tunelu precyzyjnie wwierci się w komorę odbiorczą? Znamy odpowiedź

Czy maszyna do drążenia tunelu precyzyjnie wwierci się w komorę odbiorczą? Znamy odpowiedź

Maszynie do drążenia tunelu w Świnoujściu pozostało 180 metrów. To oznacza, że mniej więcej za 13 dni wiertło zakończy pracę. Czy trafi idealnie w miejsce w którym będzie wjazd do tunelu na wyspie Wolin? 

– Odpowiedz na pytanie, które często zdają mieszkańcy miasta, czyli o to w jaki sposób maszyna drążąca trafi akurat do wybudowanej wcześniej komory odbiorczej tkwi oczywiście w rozwiązaniach technologicznych. Chodzi o systemy naprowadzania, w które wyposażona jest tarcza maszyny TBM. System naprowadzania obsługiwany jest przez geodetów, którzy stale czuwają nad przebiegiem całego procesu. Poza tym istotne znaczenie ma również budowa pierścieni, których płaszczyzny nie są równoległe dzięki temu obracanie ich wzdłuż osi podłużnej pozwala na układanie pierścieni wzdłuż wcześniej zaprojektowanej trasy – mówi Jarosław Jaz z Urzędu Miasta Świnoujścia.

Do wczoraj maszyna wywierciła już 1303 metry tunelu. Zarówno na wyspie Wolin, jak i Uznam trwa budowa nowego układu drogowego. Tunelem przejedziemy za rok.

 

Zobacz również

Biegają z parkrunem już od 10 lat

15 października 2011 roku w Gdyni został zorganizowany pierwszy Parkrun. Wzięło w nim udział zaledwie …

Jeden komentarz

  1. Jak nie trafi to na ręcznym nawrotka i z powrotem na uznam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.