Strona główna / Lokalne / Czy maszyna do drążenia tunelu precyzyjnie wwierci się w komorę odbiorczą? Znamy odpowiedź

Czy maszyna do drążenia tunelu precyzyjnie wwierci się w komorę odbiorczą? Znamy odpowiedź

Maszynie do drążenia tunelu w Świnoujściu pozostało 180 metrów. To oznacza, że mniej więcej za 13 dni wiertło zakończy pracę. Czy trafi idealnie w miejsce w którym będzie wjazd do tunelu na wyspie Wolin? 

– Odpowiedz na pytanie, które często zdają mieszkańcy miasta, czyli o to w jaki sposób maszyna drążąca trafi akurat do wybudowanej wcześniej komory odbiorczej tkwi oczywiście w rozwiązaniach technologicznych. Chodzi o systemy naprowadzania, w które wyposażona jest tarcza maszyny TBM. System naprowadzania obsługiwany jest przez geodetów, którzy stale czuwają nad przebiegiem całego procesu. Poza tym istotne znaczenie ma również budowa pierścieni, których płaszczyzny nie są równoległe dzięki temu obracanie ich wzdłuż osi podłużnej pozwala na układanie pierścieni wzdłuż wcześniej zaprojektowanej trasy – mówi Jarosław Jaz z Urzędu Miasta Świnoujścia.

Do wczoraj maszyna wywierciła już 1303 metry tunelu. Zarówno na wyspie Wolin, jak i Uznam trwa budowa nowego układu drogowego. Tunelem przejedziemy za rok.

 

Zobacz również

Ruszyły wakacje! Ratownicy pilnują bezpieczeństwa kąpiących się na świnoujskiej plaży

W piątek na maszt przy bazie ratowników ratownicy wciągnęli Błękitną Flagę, międzynarodowe wyróżnienie, które otrzymały …

Jeden komentarz

  1. Jak nie trafi to na ręcznym nawrotka i z powrotem na uznam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.