Strona główna / Lokalne / Iluminacje świetlne w dniu otwarcia Parku Zdrojowego

Iluminacje świetlne w dniu otwarcia Parku Zdrojowego

W sobotę, 18 września wieczorem uroczyste otwarcie odrestaurowanego, zabytkowego Parku Zdrojowego w Świnoujściu. W alejach parkowych zabrzmi muzyka, której towarzyszyć będzie nastrojowe oświetlenie. Tego dnia w kalendarzu wypada również Dzień Pierwszej Miłości.

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 19.00 w różnych punktach muzycznych na terenie parku. Wystąpią wówczas artyści ze Świnoujścia i Szczecina. O godzinie 20.30 w Altanie Koncertowej odbędzie się główny koncert w wykonaniu światowej sławy, znakomitego pianisty jazzu klasycznego, Konrada Paszkudzkiego i jego zespołu Konrad Paszkudzki Trio. Muzycy przyjadą na ten wieczór specjalnie ze Stanów Zjednoczonych.

Utworzenie parku pokrywa się z początkami miasta Świnoujście w 1765 roku. Park zaprojektował słynny pruski architekt ogrodów Peter Joseph Lenné, który 194 lata temu sprowadził na jego teren 1560 sztuk sadzonek drzew i krzewów z Sanssouci. Miejsce przetrwało do dziś, a ostatnio Gmina zakończyła jego rewitalizację. Uroczystość otwarcia Parku Zdrojowego odbędzie się 18 września 2021, który obchodzony jest jako Dzień Pierwszej Miłości. Każdy z nas, bez względu na to, kim była nasza Pierwsza Miłość lub kiedy ją odczuliśmy, nie zapomina tego stanu do końca życia. 18 września, w Dzień Pierwszej Miłości mamy wyjątkową okazję, by wspomnieć to uczucie lub może nawet przeżyć je pierwszy raz.

Łącząc obydwa te wydarzenia, zapraszamy w tym dniu wszystkich Państwa kochających naturę, przyrodę, muzykę i miłość na wieczorny spacer w naszym przepięknym Parku Zdrojowym, wypełnionym kulturalną muzyką, nastrojowym oświetleniem i specjalną romantyczną atmosferą, która będzie możliwa dzięki Państwa obecności.

Zobacz również

W Świnoujściu przygotowują polsko-ukraiński festyn

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na pierwszy w Świnoujściu Festyn Integracyjny, polsko-ukraiński, który odbędzie się …

Jeden komentarz

  1. Rewitalizacja polegająca na wycince największych drzew i większości cisów. Dziękuję bardzo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.