Strona główna / Lokalne / Tak polscy pogranicznicy współpracują z niemieckimi

Tak polscy pogranicznicy współpracują z niemieckimi

W Pomorskim Dywizjonie Straży Granicznej w Świnoujściu 9 września odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli Policji Federalnej oraz Policji Wodnej Niemiec z przedstawicielami Morskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Towarzyszyło mu wejście do portu Świnoujście w ramach realizacji wspólnego patrolu jednostki pływającej BPOL, BP 81 „POTSDAM“.

Celem wizyty było zapoznanie się z przedstawicielami formacji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i nadzór nad obszarami morskimi. Uczestników zapoznano ze strukturą i zadaniami oraz specyfiką pełnienia służby współdziałających formacji. Dyskutowano także na temat praktycznych aspektów realizacji współpracy służb policyjnych i granicznych. Omówiona została dotychczasowa współpraca pomiędzy Pomorskim Dywizjonem SG w Świnoujściu i Inspekcją Morską Policji Federalnej Niemiec w Warnemünde.

Stronę niemiecką reprezentowała delegacja na czele z Nilsem von Waadenem, Szef Pionu Morskiego Policji Federalnej Niemiec i Holgerem  Mühlsteinem, Kierownikiem Inspekcji Morskiej BPOL w Warnemünde. Stronie polskiej przewodzili: kmdr por. SG Lesław Krysa, Zastępca Komendanta Morskiego Oddziału SG i kmdr ppor. SG Grzegorz Klepacki, Komendant Pomorskiego Dywizjonu SG.

Zobacz również

Uznamski Festiwal Muzyki świętuje na słonecznej wyspie Uznam ponad trzydziestoma koncertami litewsko-niemieckie więzi

Uznamski Festiwal Muzyki zaprasza w dniach od 19 września do 9 października 2021 r. na …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.