Strona główna / Lokalne / Policjanci sprawdzają numery seryjne rowerów

Policjanci sprawdzają numery seryjne rowerów

Świnoujscy policjanci prowadzą kontrole rowerzystów. Sprawdzają nie tylko czy łamią przepisy, ale także to czy są właścicielami dwóch kółek. Kontrole prowadzone są w związku z plagą kradzieży rowerów. Jednoślady w Świnoujściu giną na potęgę. Znikają z rowerowni, klatek schodowych i sprzed sklepów.

– Policjanci wchodzą na ścieżkę rowerową i zatrzymują rowerzystów. Sprawdzają przede wszystkim numery seryjne – opowiada jedna z kontrolowanych osób. – To bardzo dobra akcja i nikomu nie trzeba tłumaczyć, że powinni robić to już dawno temu i na większą skalę nie ograniczając się tylko do jednego miasta. Przecież kradzione rowery ze Świnoujścia pewnie jeżdżą na drugim krańcu Polski – dodaje.

Zobacz również

Karsibór. Nurkowie wyciągają z wody akumulatory i opony samochodowe

Kilkanaście akumulatorów i prawie 250 starych opon leżało na dnie tuż przy budowanej nowej przystani …

2 komentarze

  1. Jak sobie, to lamusy wymyśliły.
    Niby ogłaszają jakiś bełkot o zrównoważonym transporcie, zmuszają ludzi do wsiadania na rowery, a w między czasie jakieś korporacyjne ciecie polują na rowerzystów.
    Ja oczywiście nie zamierzam się ekstra zatrzymywać przed takimi cieciami bez ambicji tylko dlatego, że taki cieć ma kaprysy.

  2. A po co im taka wiedza?
    Od kiedy prywatna firma tzw. “policja” zarejestrowana w Nowym Yorku, jako ochroniarska pod nr. DUNS: 422260398 ma prawo komuś gdziekolwiek zaglądać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.