Strona główna / Lokalne / Jesienne biegi przełajowe z “Wyspiarzem”

Jesienne biegi przełajowe z “Wyspiarzem”

W dniu 23 września 2021 r. na Stadionie Miejskim w Świnoujściu odbyły się Jesienne Biegi Przełajowe zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”.

Były to pierwsze sportowe zawody w roku szkolnym 2021/2022.

Trasa dla najmłodszych uczestników zawodów wyznaczona została na stadionie, zaś dla starszych dzieci i młodzieży przebiegała wokół części korony stadionu miejskiego.

Na starcie stanęło 429 biegaczy. Przedszkolaki rywalizowali na dystansie 250 m, dzieci z klas I-IV na dystansie 400 m, uczniowie klas V-VI na dystansie 600m,  zaś uczniowie klas VII-VIII i młodzież ze szkół średnich rywalizowali na dystansie 900 m . Wszyscy zawodnicy dzielnie walczyli o jak najwyższe pozycje.

Trzy najlepsze miejsca w każdym biegu nagrodzone zostały pamiątkowymi pucharami.

Trzy najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach:

Dziewczęta rocznik 2015 i młodsi:

  • Amanda Kaczmarek – P.” Motylek – I miejsce
  • Maria Delczyk – P. „ Motylek” – II miejsc
  • Liwia Osek – P. „ Motylek” – III miejsce

Chłopcy rocznik 2015 i młodsi

  • Mikołaj Łapiński – P.” Motylek” – I miejsce
  • Filip Wierzbicki – P. „ Motylek” – II miejsce
  • Antoni Planicki – P. „ Motylek” – III miejsce

Dziewczęta rocznik 2014

  • Anna Jarmuła – SP1 – I miejsce
  • Hania Knapczyk – SP1 – II miejsce
  • Hania Jelonek – SP 1 – III miejsce

Chłopcy rocznik 2014

  • Julian Lewandowski – SP1 – I miejsce
  • Szymon Deja – SP1 – II miejsce
  • Oliwier Miękisz –SP6 – III miejsce

Dziewczęta rocznik 2013

  • Helena Grudzień – SP6 – I miejsce
  • Natalia Smolińska – SP6 – II miejsce
  • Milada Pokrywa – SP1 – III miejsce

Chłopcy rocznik 2013

  • Kuba Słodowski – SP1 – I miejsce
  • Dawid Wróblewski – SP1 – II miejsce
  • Filip Trzeba – SP6 – III miejsce

Dziewczęta rocznik 2012

  • Lena Citlan – SP6 – I miejsce
  • Letycja Leich – SP4 – II miejsce
  • Alicja Wiśniewska – SP6 – III miejsce

Chłopcy rocznik 2012

  • Igor Szczepaniak – SP1 – I miejsce
  • Szymon Nadratowski – SP1 – II miejsce
  • Michał Szepke – SP1 – III miejsce

Dziewczęta rocznik 2011

  • Aleksandra Pancer – SP6 – I miejsce
  • Oriana Jankowska – SP1 – II miejsce
  • Olimpia Romanowska – SP6 – III miejsce

Chłopcy rocznik 2011

  • Jan Nürnbertg– SP6 – I miejsce
  • Tymon Zapędowski – SP1- II miejsce
  • Dawid Skrzypiec – SP4 – III miejsce

Dziewczęta rocznik 2010/2009

  • Maja Major – SP 2 – I miejsce
  • Pola Miszel – SP6 – II miejsce
  • Maja Kowalewska SP1 – III miejsce

Chłopcy rocznik 2010/2009

  • Rafał Kowalczyk – SP6 – I miejsce
  • Hubert Hałkowski – SP2 – II miejsce
  • Jan Mathews – SP6 – III miejsce

Dziewczęta rocznik 2008/2007

  • Joanna Włodarczak – SP6 – I miejsce
  • Justyna Guzenda – SP2 – II miejsce
  • Urszula Stokowska – SP1 – III miejsce

Chłopcy rocznik 2008/2007

  • Kajetan Rupar – SP4 – I miejsce
  • Szymon Pilip – SP4 – II miejsce
  • Kacper Szmaja – SP2 – III miejsce

Dziewczęta – szkoły średnie

  • Dominika Onaczewska – ZCKZiU – I miejsce
  • Oliwia Piotrowska – LO im. Mieszka I – II miejsce
  • Julia Siuta – LO im. Mieszka – III miejsce

Chłopcy – szkoła średnia

  • Artur Udycz – LO im. Mieszka I – I miejsce
  • Hubert Wydra – LO im. Mieszka I – II miejsce
  • Mateusz Wojnarowski – LO im. Mieszka I – III miejsce

Organizator zawodów Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz” dziękuje dzieciom i młodzieży za tak liczny udział i sportową rywalizację, nauczycielom wychowania fizycznego za zachęcenie uczniów do udziału w zawodach, a także sędziom za sprawne przeprowadzenie zawodów.

Zobacz również

Przejazd tunelem w Świnoujściu nie będzie możliwy w przyszłym roku

Tunel w Świnoujściu, chociaż jest już w 100 proc. wywiercony, to przejazd nim będzie możliwy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.