Strona główna / Lokalne / Huśtawka na dźwigozaurach krąży po Polsce. Oryginalne zaproszenie na Pomorze Zachodnie

Huśtawka na dźwigozaurach krąży po Polsce. Oryginalne zaproszenie na Pomorze Zachodnie

Repliki portowych żurawi „dźwigające” kilkuosobową huśtawkę w poniedziałek (27 września) zacumowały w Rzeszowie, niedaleko rynku. Oryginalna konstrukcja promująca Pomorze Zachodnie wcześniej odwiedziła Warszawę i Łódź, a także rozbujała uczestników Pol’and’Rock Festival. W programie krajowego tournée są jeszcze Wrocław i Gdańsk.

Huśtawka zawieszona na replikach słynnych dźwigozaurów – odrestaurowanych portowych dźwigów stojących nad Odrą – to niebanalne zaproszenie na Pomorze Zachodnie. Huśtając się na dużej, wygodnej ławce, można poczuć klimat radosnego, przyjaznego regionu. Dla mieszkańców Mazowsza, Podkarpacia i innych regionów Polski to zachęta, by opoznali nadbałtyckie kurorty, zwiedzili Szczecin, pożeglowali po zachodniopomorskich akwenach.

– Huśtawka na dźwigozaurach symbolizuje portowe miasto, ale też radość życia, wypoczynek w dobrym klimacie – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. – Odrobinę tego dobrego zachodniopomorskiego klimatu wysłaliśmy w Polskę. Chcemy w ten sposób zachęcić mieszkańców Warszawy, Łodzi, Rzeszowa oraz innych miast i regionów, by nas odwiedzili, by poznali atrakcje Pomorza Zachodniego.

Zabytkowe żurawie z nabrzeża Łasztowni, po renowacji w 2017 roku, stały się symbolami Szczecina. A ich mniejsze wersje, z efektowną huśtawką, były symbolami Pol’and’Rock 2021. Festiwalowicze bawiący się na lotnisku Makowice – Płoty ustawiali się w kolejce, by zrobić pamiątkowe zdjęcia lub nagrać filmik. W sierpniu dźwigozaurowa huśtawka pojechała do Międzyzdrojów, a później do Warszawy i Łodzi. Od 27. września jest w Rzeszowie, przy ul. 3 Maja. Każdy może się pohuśtać, ukołysać, odpocząć i w wyobraźni przenieść się na Pomorze Zachodnie. Dźwigozaury będą w stolicy Podkarpacia co najmniej do poniedziałku (4 października), a może – jeśli się spodobają – jeszcze cały następny tydzień.

Huśtawkowe tournée po Polsce w październiku przewiduje ponadto przystanki we Wrocławiu i Gdańsku.

Huśtawka na dźwigozaurach to pierwsza, ale nie ostatnia tego typu instalacja, która promuje Pomorze Zachodnie. Planowane są kolejne podobne projekty, inspirowane pomysłami mieszkańców, artystów, organizacji społecznych. Będą one realizowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego WZ, działanie 1.14: Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki w wymiarze krajowym i międzynarodowym – „Ster na innowacje – etap II”.

Źródło: WZP

Zobacz również

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w Zachodniopomorskiem. W północnych częściach regionu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.