Strona główna / Lokalne / Możesz wstąpić do harcerstwa. Zobacz jak to zrobić

Możesz wstąpić do harcerstwa. Zobacz jak to zrobić

Harcerski start już za nami! Radosna gromada zuchów, harcerzy oraz rodziców naszej organizacji ZHR spotkali się w sobotę w gościnnych lasach – Szlak Fortyfikacyjny Twierdzy Świnoujście.

Pierwsze ruszyły trasą zuchy z dworca PKP Przytór do Baterii Goeben, polegająca na podążaniu do początków skautingu z Baden Powellem w Kenii. Następnie trasa harcerska zaczynająca pod Gazo-portem, również kończącą się pod Wieżą Goeben, w której to harcerki i harcerze zastępami poszukiwali fragmentów wehikułu czasu, czyli różnych wydarzeń z 75-letniej historii harcerstwa przy Szkole Podstawowej nr 1 w tym naszego szczepu.

Następnie na uroczystym apelu, odkurzyliśmy obozowe pląsy, a także przywitaliśmy nowe twarze w naszym gronie! Z taką energią wkroczyliśmy w nowy rok harcerski! Aby przeżyć harcerską przygodę wystarczy przyjść na zbiórkę.

Jeżeli ktoś nie zdążył zapisać swojej pociechy – jest jeszcze na to czas! Jeśli jesteś rodzicem, a Twoje dziecko uczy się w klasach podstawówki lub liceum, przeczytaj uważnie, co możesz zyskać przyprowadzając je na zbiórkę.
Dlaczego warto?
Treningi sportowe, nauka języków, pianino – posyłasz już dziecko na tyle zajęć. Ale przynależność do ZHR to wielkie korzyści dla Twojego dziecka:

Trening społeczny – dziecko przybiera różne role, uczy się zabierać głos, rozwiązywać konflikty, decydować. Walczy z nieśmiałością, wyrabia umiejętności potrzebne na każdym etapie życia.

Przyjaźnie – szkolni koledzy, spotykając się na zbiórkach i wyjazdach, poznają się w nietypowych sytuacjach. Pomagają sobie w trudnych chwilach, przeżywają zdarzenia zmieniające znajomość w przyjaźń. A ta jest wartością samą w sobie.

Aktywna postawa życiowa – ambicja, kreatywność, wola walki, otwartość na innych: to wszystko jest niezbędne nam, a naszym dzieciom – jeszcze bardziej.
Wychowanie do wartości – harcerze ZHR zobowiązują się przestrzegać Prawa Zucha lub Pra

wa Harcerskiego. Wyrabiamy w dzieciach świadomość, że jest coś więcej, niż „tu i teraz”, a Bóg, Polska i bliźni stoją wyżej w hierarchii niż nowy telefon komórkowy.
Przygoda – po prostu umożliwiamy dzieciom przeżyć coś wyjątkowego. Skoro Twoje dziecko jest już obciążone szkołą i dodatkowymi zajęciami, to przynajmniej zarezerwuj mu czas na relaks, bezpieczną zabawę z rówieśnikami. Niech ma wielki fun!

Czym się zajmujemy?
Zuchy, harcerze spotykają się co tydzień na zbiórkach, trwających zwykle ok. 1,5 godziny. Niekiedy zamiast stacjonarnych zbiórek urządzane są wycieczki, biwaki – bezpośredni kontakt z przyrodą i tradycją jest dla nas niezwykle ważny. Zbiórki składają się z zabaw ruchowych, manualnych, teatrzyków, rywalizacji i całej gamy aktywności uwielbianych przez dzieci oraz młodzież.

Nasze spotkania:
Harcerki i Zuchenki soboty – 11.30
zuchy chłopcy – 1-3 klasa
sobota g. 10:00
harcerze chłopcy – 4-7 klasa
sobota 12:00
wędrownicy – 7-… klasa
sobota 13:30
Szkoła Podstawowa nr 1
ul. Narutowicza 10

Zobacz również

Ruszyły wakacje! Ratownicy pilnują bezpieczeństwa kąpiących się na świnoujskiej plaży

W piątek na maszt przy bazie ratowników ratownicy wciągnęli Błękitną Flagę, międzynarodowe wyróżnienie, które otrzymały …

Jeden komentarz

  1. ZHR to nie jest harcerstwo. To organizacja religijna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.