Strona główna / Lokalne / Październikowy parkrun

Październikowy parkrun

W pierwszą październikową sobotę, rześkiego poranka w świnoujskim Parku Zdrojowym tuż obok boiska spotkała się grupa biegaczy, chodziarzy i wolontariuszy, aby napisać kolejną, już 210 historię parkrun Świnoujście. Mimo że kibicom i wolontariuszom wydawało się, że jest chłodnawo to dla biegaczy panowały niemalże optymalne warunki do biegania.

Co do samego biegu – udział w nim wzięło 43 zawodników, z czego 19 to kobiety a 24 to mężczyźni, także dzisiejszy bieg był parytetowo niemalże wyrównany co się rzadko zdarza. Najszybciej w dniu dzisiejszym na mecie zameldowały się: Monika MURAWSKA (25:47), Sandra GRUENING (26:03) oraz Anna GROBELNA (27:31). Wśród panów najszybsi dzisiaj okazali się: Adam OLEJNICZAK (19:45 – nowy rekord życiowy), Piotr KWIECIEŃ (21:04) i Marek JASIUCHNA (21:09). Padło 8 rekordów życiowych oraz odnotowano jeden debiut. Wszystkim startującym gratulujemy udziału i wyników a szczegółowych informacji o #210 parkrun Świnoujście należy szukać na www.parkrun.pl/swinoujscie/results/latestresults/

Do organizacji dzisiejszego parkrun Świnoujście zgłosiło się 11 wolontariuszy, dzięki którym zawody przebiegły bezpiecznie i profesjonalnie a za co im serdecznie dziękujemy.

A już za tydzień zapraszamy do Parku Zdrojowego na kolejną odsłonę porannego biegania z parkrun Świnoujście. Będzie to 211 edycja biegu w tej lokalizacji. Startujemy równo o 9.00 ze startu usytuowanego przy boisku. Nie może was tam zabraknąć – do zobaczenia.

Zespół parkrun Świnoujście

Autor notatki: Zbigniew Kosel

Fot. Marcin Ruciński

Zobacz również

Poczuj wiosnę na zewnątrz i od środka – wybierz pakiet wiosennych badań

Laboratoria Medyczne DIAGNOSTYKA do 10 czerwca 2022 roku zapraszają do skorzystania z pakietów badań w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.