Strona główna / Lokalne / Trwa budowa dróg dojazdowych do tunelu

Trwa budowa dróg dojazdowych do tunelu

Po  obu stronach Świny rozpoczął się demontaż niepotrzebnych już urządzeń i instalacji. Trwa m. in. rozbiórka konstrukcji toru dla bram TBM i pompy wspomagającej transport płuczki. Do demontażu przygotowywana jest też Wyspiarka.

Na wyspie Wolin, gdzie maszyna TBM zakończyła drążenie, trwają przygotowania do jej rozmontowania. W ubiegłym tygodniu czyszczono komorę odbiorczą, tarczę maszyny TBM i rozpoczęto montaż uchwytów, które będą służyć do demontażu.

W dalszym ciągu prowadzono są również roboty wykończeniowe konstrukcji rampy. Ostatnio czyszczono spód płyty nośnej mostu w sekcji R11.

Demontaż odbywa się też po drugiej stronie cieśniny Świny, na wyspie Uznam. W komorze startowej trwa rozbiórka konstrukcji toru dla bram TBM,  by umożliwić  wprowadzenie wózka do wykonywania wsporników w tunelu. Domontowana jest też pompa wspomagająca transport płuczki brudnej wraz z instalacją.

Trwa rozmontowywanie rurociągów płuczkowych w tunelu. A w zakładzie STP, gdzie w trakcie drążenie odbywała się separacja płuczki wiertniczej od urobku, w ubiegłym tygodniu separowano szlam. Trwały też przygotowania do demontażu systemu STP.

Z kolei w zakładzie prefabrykacji wykonywano zbrojenia i betonowano prefabrykaty na konstrukcje wewnętrzne w tunelu. Wykonane elementy transportowano na place składowe.

Trwają roboty fundamentowe dla przyszłego budynku Centrum Obsługi i Stacji Trafo TK3.

Po obu stronach Świny praca wre także w rejonie budowanych dróg dojazdowych do tunelu.

Zobacz również

Umarła świnoujścianka. Przed śmiercią poprosiła o coś bardzo pożytecznego dla zwierząt

Zamiast kwiatów na mój grób – przekażcie datek na schronisko dla bezdomnych zwierząt w Świnoujściu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.