Strona główna / Lokalne / Szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP

Szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP

W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu trwa jednoetapowe szkolenie podstawowe strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych.

Uczestnikami szkolenia są druhowie z powiatu świnoujskiego oraz kamieńskiego, a  obecnie prowadzone są zajęcia praktyczne zgodnie z określonymi blokami tematycznymi w programie szkolenia. W ubiegły weekend prowadzono zajęcia w zakresie organizacji akcji ratownictwa technicznego na szlakach komunikacyjnych, obsługi  ratowniczych zestawów hydraulicznych i pneumatycznych, metod uwalniania osób poszkodowanych z pojazdów, udzielania pierwszej pomocy oraz taktyki zwalczania pożarów wewnętrznych i zewnętrznych.

Dzięki współpracy z Komendą Powiatową PSP Kamieniu Pomorskim w szkoleniu uczestniczył zastęp z Posterunku PSP Międzyzdroje, którego funkcjonariusze przekazali niezbędną wiedzę w formie praktycznej podczas działań w zakresie ratownictwa technicznego. Gospodarzem tych zajęć była jednostka OSP Ładzin.

Na terenie KM PSP w Świnoujściu druhowie mieli okazję obserwować pokazy z wykorzystaniem „domków dla lalek” pozwalające na praktyczne przedstawienie zagadnień związanych z procesem spalania, rozwojem i fazami pożaru. Pomimo niewielkiej skali makiety przyszli strażacy mieli możliwość uświadomienia sobie jak ważna jest taktyka podczas gaszenia pożarów wewnętrznych.

Opracowanie: st. kpt. Kubas Marcin, KM PSP w Świnoujściu

Zdjęcia: st. kpt. Kubas Marcin

 

Zobacz również

Czerwona zaraza, Czas honoru. Spotkanie z Jarosławem Sokołem

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Jarosławem Sokołem – scenarzystą i pisarzem o świnoujskich korzeniach, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.