Strona główna / Lokalne / Wyjątkowy spacer „Szlakiem Zimnej Wojny” 

Wyjątkowy spacer „Szlakiem Zimnej Wojny” 

Tego wydarzenia nie można przeoczyć! Muzealnicy ze świnoujskiego Fortu Gerharda zapraszają kolejny raz na spacer po historycznych fortyfikacjach prawobrzeżnego Świnoujścia. Tym razem tematem przewodnim wycieczki jest „Zimna Wojna”.

Wycieczka, która tak jak wszystkie tego rodzaju inicjatywy organizowane przez Fort Gerharda jest bezpłatna. Trwać będzie około 3 godzin, a prowadzić ją będzie jeden z fortowych historyków wojskowości.

– Świnoujście jest wyjątkową twierdzą  – mówi Piotr Białek, który będzie pełnić funkcje przewodnika w czasie trwania wycieczki.- Twierdzą, która ma tak naprawdę niemal 1000 lat!  Ostatnie fortyfikacje jakie tu zbudowane pochodzą z okresu Zimnej Wojny i to właśnie ich śladem pójdziemy  podczas niedzielnego spaceru.

Na trasie uczestnicy zobaczą między innymi polskie fortyfikacje przeciwdesantowe budowane w latach 50-tych XX wieku w ramach tzw. kompanijnych i batalionowych rejonów umocnionych. Sowiecką baterie obrony wybrzeża. Spacer zakończy się tradycyjnie w Podziemnym Mieście- jednym z najwartościowszym w Polsce zabytku z okresu Zimnej Wojny!

Warunkiem uczestnictwa w wycieczce jest jak zawsze dobry humor- nic więcej!

Star- 10 października o godzinie 10:00 z Fortu Gerharda.
Organizatorem spaceru jest Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Dziękujemy współorganizatorom i Mecenasowi naszemu Muzeum- Operatorowi Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

 

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest firmą strategiczną dla polskiej gospodarki oraz bezpieczeństwa energetycznego kraju. Kluczowym zadaniem GAZ-SYSTEM S.A. jest transport paliw gazowych siecią przesyłową na terenie całego kraju, w celu ich dostarczenia do sieci dystrybucyjnych oraz do odbiorców końcowych podłączonych do systemu przesyłowego. Spółka jest właścicielem świnoujskiego Terminalu LNG.

Zobacz również

Grupa Morska: Składamy interpelacje w sprawie pilnych działań na Warszowie

„Na wniosek naszej koleżanki i mieszkanki Warszowa, Pani Doroty Turlejskiej zwróciliśmy się do Prezydenta o …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.