Strona główna / Lokalne / CU Mulnik. Wykonawca zgłosił zakończenie budowy

CU Mulnik. Wykonawca zgłosił zakończenie budowy

Od 22 września trwają czynności odbiorcze tej inwestycji. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dopuścił już obiekt do użytkowania. 16 działek zostało już wydzierżawionych na działalność usługową oraz magazynową z zapleczem socjalnym.

Teren Centrum Usług Mulnik  ma doprowadzoną sieć wodno – kanalizacyjną, wybudowano także drogę dojazdową ze ścieżką rowerową i oświetleniem.

Nowa droga łączy się z ulicą Portową, a poprzez nią z ulicą Karsiborską. Docelowo w kierunku centrum miasta będzie biegła w pobliżu tunelu i łączyła się z powstającą właśnie obwodnicą wschodnią. Ten odcinek zostanie wykonany po zakończeniu budowy tunelu pod Świną.

Koszt całej inwestycji to prawie 30 mln złotych, z czego połowę (15 mln zł.) stanowi dofinansowanie, jakie Miasto otrzymało z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20 w ramach Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego, stowarzyszenia do którego należy Świnoujście.

Wydzierżawiona dotąd powierzchnia to 31 359 m2. Na dzierżawy pozostałych 8 działek Miasto będzie ogłaszało przetarg.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

W niedzielę do Świnoujścia przyjadą Motomikołaje

Corocznej tradycji staje się zadość! Motołaje nadjeżdżają jedno- i dwuśladach. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Aktywnego Wsparcia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.