Strona główna / Lokalne / Synoptyk IMGW: sobota pogodna, z temperaturą od 10 do 16 stopni; w nocy mróz na wschodzie
Foto: PAP/Darek Delmanowicz

Synoptyk IMGW: sobota pogodna, z temperaturą od 10 do 16 stopni; w nocy mróz na wschodzie

Sobota będzie słoneczna i bezdeszczowa w całej Polsce – powiedział PAP Szymon Ogórek, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W dzień temperatura od 10 do 16 stopni. W nocy, na wschodzie kraju, do trzech stopni mrozu.

Jak powiedział PAP Szymon Ogórek, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, sobota w całym kraju będzie słoneczna i bez opadów. W ciągu doby różnice temperatur wyniosą kilkanaście stopni.

„To będzie kolejny dzień z pogodą kształtowaną przez wyż ze wschodu. Do Polski nadal napływa suche i chłodne powietrze kontynentalne. Po mroźnej nocy z piątku na sobotę, w ciągu dnia spodziewamy się maksymalnie od 10-11 stopni Celsjusza na wschodzie Polski, do 15-16 stopni na zachodzie. Wybierając się na wieczorny spacer trzeba pamiętać, że po zmierzchu temperatura szybko zacznie spadać” – zapowiada Ogórek.

Noc z soboty na niedzielę będzie bardzo pogodna w całym kraju. Na północy będzie wiał słaby wiatr. Na południu – słaby i umiarkowany, jedynie okresami porywisty.

Prognozowane temperatury minimalne to lokalnie minus trzy stopnie na wschodzie i 4-5 stopni Celsjusza na krańcach zachodnich oraz nad morzem. Miejscowo na wschodzie możliwe są przygruntowe przymrozki do minus siedmiu stopni.(PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ jann/

Zobacz również

Chcesz pracować w dziale utrzymania tunelu? Jest praca

Jest praca. Inspektor w dziale utrzymania tunelu pod Świną. Kandydaci powinni mieć wykształcenie min. średnie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.