Strona główna / Lokalne / Biegają z parkrunem już od 10 lat

Biegają z parkrunem już od 10 lat

15 października 2011 roku w Gdyni został zorganizowany pierwszy Parkrun. Wzięło w nim udział zaledwie 5 biegaczy.
Dziś świętujemy 10 urodziny Parkrun Polska więc zapraszamy na kilka statystyk:
• Rekordowy pod względem frekwencji bieg Parkrun odbył się w Poznaniu z okazji rocznicy powstania wielkopolskiego; wzięło w nim udział 1110 osób (sklasyfikowano 1077 osób)
• Wg stanu na koniec czerwca 2021 roku biegi Parkrun w Polsce organizowane są w 80 lokalizacjach. W Polsce są prowadzone przez fundację parkrun Polska
• 12 stycznia 2019 roku wszystkie lokalizacje parkrun Polska przystąpiły do biegu Policz się z cukrzycą organizowanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy
• Parkrun Świnoujście wystartował 16 lipca 2016 r. Od tego czasu 1871 uczestników ukończyło 15 233 parkruny na łącznym dystansie 76 165 km, w tym 2399 nowych rekordów osobistych. Łącznie 281 osób zgłosiło się na ochotnika 3512 razy.
• Rekord mężczyzny na Parkrun Świnoujście należy do Piotra BAKANA, który 15 lipca 2017 r. zarejestrował czas 17:03
• Rekord kobiet na Parkrun Świnoujście należy do Olhy KAZYMYROWEJ, która 5 sierpnia 2017 r. odnotowała czas 19:18
Również i dziś, 16.10.2021 wystartował 212 Parkrun Świnoujście. Na parkowych alejkach, wśród kolorowych liści 55 uczestników postanowiło spędzić aktywnie poranek. Ale zanim biegacze ustawili się na linię startu była obowiązkowa rozgrzewka, którą poprowadził dla nich Piotr.
Punktualnie o godz. 9.00, w asyście roweru prowadzącego a dokładnie dwóch: Zuzi i Przemka ruszyli biegacze, kijkarze i chodziarze by zmagać się z 5 km trasą. Słoneczna pogoda i kibicujący wolontariusze na punktach sprawiły, że aż 4 zawodników poprawiło swoje rekordy życiowe. Wszystkie wyniki dzisiejszego biegu możecie znaleźć tutaj: https://www.parkrun.pl/swinoujscie/results/latestresults/
Tradycyjnie wspierali nas wolonatriusze, którzy bacznie pilnowali, mierzyli i skrupulatnie odliczali uciekające tokeny. Bardzo dziękujemy.
Po biegu czekała na wszystkich pyszna, ciepła herbatka o smaku cytryny i maliny, którą serwowały najlepsze specjalistki w tej dziedzinie : Zuzia, Jaśmina i Olga.
Nie obeszło się bez słodkości, które zafundował nam Marcin Ruciński – dzisiejszy solenizant, któremu życzymy wszystkiego najlepszego.
Ogromne gratulacje dla wszystkich uczestników dzisiejszego parkun Świnoujście.
Do zobaczenia za tydzień
Autor notatki Karolina Romańska
Zdjęcia Marcin Ruciński

Zobacz również

Kto w tym roku jest odpowiedzialny za odśnieżanie ulic i chodników w Świnoujściu?

Po ubiegłorocznej wpadce z firmą ze Stargardu, w tym roku Świnoujścia podpisało umowę z inną …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.