Strona główna / Lokalne / Synoptyk IMGW: w całym kraju silny wiatr. Na Bałtyku sztorm
Foto: PAP/Marcin Bielecki

Synoptyk IMGW: w całym kraju silny wiatr. Na Bałtyku sztorm

Czwartek będzie bardzo wietrzny i deszczowy w całej Polsce. Jak powiedziała PAP Ewa Łapińska, synoptyk IMGW-PIB, na zachodzie kraju prędkość wiatru dojdzie do 100 km/h, nad morzem 110 km/h, a wysoko w górach – 130 km/h.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w czwartek Polska znajdzie się w zasięgu głębokiej zatoki niskiego ciśnienia oraz strefy frontu z chłodniejszym powietrzem, który będzie przemieszczał się od zachodu na wschód.

“Niemal w całym kraju będą przelotne opady deszczu, choć na ogół nie będą intensywne. Wyjątkiem będzie Pomorze i zachodnia część Polski, gdzie może spaść do 15 mm deszczu. W pasie województw północnych – od zachodniopomorskiego, pomorskiego po Warmię i Mazury, możliwe są burze z krupą śnieżną. W ciągu dnia wiatr będzie się wzmagał, żeby osiągnąć na zachodzie i północnym zachodzie kraju do 100 km/h. Nad morzem prędkość wiatru dojdzie do 110 km/h, a w wysokich partiach gór – 130 km/h” – powiedziała Ewa Łapińska z IMGW.

Silny wiatr wymiesza masy powietrza i spowoduje, że na przeważającym obszarze kraju temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie bardzo wyrównana – od 16 do 18 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie na Podhalu, gdzie termometry wskażą 12 stopni.(PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ jann/

Zobacz również

Niebezpiecznie na ul. Konstytucji 3 Maja. Mercedesem wjechał na przejście dla pieszych

Kierujący mercedesem wjechał w uliczną latarnię, skosił znak drogowy i wjechał na przejście dla pieszych. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.