Strona główna / Lokalne / Będzie można przesiąść się z roweru do miejskiego autobusu

Będzie można przesiąść się z roweru do miejskiego autobusu

W Świnoujściu jest już 800 stojaków na rowery. Kolejne miasto stawia systematycznie, przede wszystkim w miejscach wskazanych przez mieszkańców.

Natomiast przychylny klimat, płaski teren oraz ilość i jakość dróg rowerowych sprawiają, że Świnoujście może pretendować do miana rowerowej stolicy Polski. Na 130 kilometrów dróg miejskich, ponad 40 km to ścieżki i trasy rowerowe przygotowane według najlepszych standardów. Mają pełne parametry szerokości, a nawierzchnie wykonane są z masy bitumicznej lub polbruku. Budowane są praktycznie przy wszystkich nowych inwestycjach drogowych.

Komfort podróżowania rowerem po mieście gwarantują nie tylko ścieżki. W Świnoujściu co roku przybywa stojaków na jednoślady, powstają też kolejne stacje naprawy rowerów. Planowane duże parkingi (na ponad 200 miejsc postojowych) przy ulicach Jachtowej i Bałtyckiej/Wojska Polskiego, będą przystosowane do systemu Bike and Ride. Co to oznacza? Że będzie można tam bezpieczne zostawić rower i przesiąść się do autobusu komunikacji miejskiej.

Zobacz również

Kto w tym roku jest odpowiedzialny za odśnieżanie ulic i chodników w Świnoujściu?

Po ubiegłorocznej wpadce z firmą ze Stargardu, w tym roku Świnoujścia podpisało umowę z inną …

Jeden komentarz

  1. 𝗣𝘂𝗻𝗸𝘁 ➔ •

    Bezsensu…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.